Užijte si dovolenou, aniž byste přibrali. Jde to díky těmto tipům

Čas letních dovolených je v plném proudu, a zatímco někteří mají dovolenou za sebou, jiné ještě čeká. Chystáte se i vy na pár dní odpočinku a máte obavu, že nebudete mít jídelníček pod kontrolou? Nenechávejte to, co jíte na dovolené, náhodě. Inspirujte se našimi tipy, jak si udržet váhu i ve dnech volna. Stačí věnovat trochu času přípravě a úspěch je zaručen.

Stres nechte doma

Na prvním místě mějte hlavně svou pohodu v letních dnech volna. Vždyť slovo dovolená je odvozena od slov „dovolit si“. Naskytne-li se vám tedy třeba příležitost ochutnat lokální specialitu, nebraňte se a s chutí si užijte nové chuťové zážitky. Naučte se i do budoucna brát běžná kalorická jídla jako součást svého jídelníčku. Na co si ale dávejte pozor, je rovnováha. Pokud víte, že za sebou máte zdravou vyváženou snídani a před sebou stejně tak dokonalou večeři, vaše tělo vám váš „hříšný“ oběd rádo odpustí.

Buďte připraveni

Nespoléhejte na to, že na výletě vždy narazíte na zdravé občerstvení. Někdy dokonce nemusíte za celý den potkat žádné. Přibalte proto do batohu nízkokalorické ovocné pyré či proteinové tyčinky. Pokud budete mít možnost někde jídlo ohřát, přibalte s sebou na dovolenou i některá z hotových nízkokalorických jídel, která vás dokonale zasytí a navíc si na nich pochutnáte. Nízkokalorická hotová jídla Slim Pasta jsou skvělým řešením v omezených podmínkách a lepší alternativou k nezdravému rychlostravování. Ocení je všichni, kdo si hlídají váhu a zároveň nechtějí jíst chemicky upravené tučné pokrmy. Slim Pasta nabízí dva druhy hotových jídel v devíti příchutích. Hravě je připravíte za devadesát vteřin.

Pohyb i pro lenochy

Pokud máte v plánu aktivní dovolenou, máte vyhráno. Pravděpodobně na dovolené necháte i nějaké to kilo. Pokud ale plánujete plážovou dovolenou a těšíte se na to, že jednoduše nebudete nic dělat, využijte alespoň výhod, které pláž a moře nabízí. Věděli jste například, že chůzí v písku spalujete více kalorií než tou běžnou? Pokud navíc brouzdáte vodou, je třeba vydat na chůzi ještě mnohem více energie. I krátká procházka za účelem sbírání mušlí se proto vyplatí. Nezapomeňte, že kalorie spálíte i při rekreačním plavání. A to i na odpočinkové dovolené vynechá málokdo.

Alkohol jen chytře

Stejně jako při výběru jídla najdete i mezi alkoholickými nápoji vhodné a méně vhodné varianty. Vybírejte proto správně. Pokud jste milovníkem vína, suché je tou nejlepší volbou. Dvěma deci sladkého vína přijmete devět gramů cukru a více, zatímco sklenkou suchého přijmete maximálně 0,8 gramu cukru. Pokud dáváte přednost pivu, můžete volit tzv. nízkosacharidová, obvykle označená jako dia piva. Ta průměrně obsahují kolem čtyř gramů v jednom půllitru. Mějte ale na paměti, že i když zvolíte odlehčené varianty, neznamená to, že je můžete pít bez omezení.

Publikováno: 10. 08. 2022

Kategorie: Hubnutí a diety

Autor: Adam