Udělejte si test kvality vašeho spánku!

Kvalitě spánku jsme již pár článků věnovali, ale pokud si stále nevíte rady, proč se cítíte nevyspalé i přesto, že v posteli trávíte podstatnou část dne, udělejte si krátký test. Spánek ovlivňuje celá řada faktorů, jako je prostředí, ve kterém spíme, kvalita matrace, ale i roštu. Náš test vám zodpoví otázku, co byste měly udělat, aby jste v posteli dosáhly nirvány. Vezměte si tužku a papír a pečlivě si zaznamenejte odpovědi.  

Otázka č.1: O čem nejčastěji sníte?

a) Většinou se mi zdá o pěkných věcech. b) Často mě ze sna budí noční můry. c) Budím se tak často, že se do říše snů nestihnu podívat  

Otázka č.2: Jak dlouho vám trvá, než usnete?

a) Lehnu si a do několika minut spím, jako nemluvně. b) Trvá mi velmi dlouho, než usnu a to i tehdy, jsem-li velmi unavená. c) S usínáním problém nemám, ale často se budím.  

Otázka č.3: Jak se obvykle ráno cítíte?

a) Jako znovuzrozená, spánek mě nabíjí energií. b) Mám mizernou náladu a trvá mi dlouho, než se z ní dostanu. c) Bolí mě hlava a často i záda.  

Otázka č,4: Co byste ve své ložnici nejraději změnila?

a) Nic, moje ložnice je perfektní. b) Vybavení interiéru. c) Matraci, už má svá nejlepší léta za sebou.   Pokud byly vaše nejčastější odpovědi pod písmenkem „a“, můžete si gratulovat. Pravděpodobně vám k dokonalému spánku nic nechybí a vaše ložnice je pro vás místem, kam se každý den těšíte. Neusněte však na vavřínech a snažte se ji neustále zvelebovat. Odpověď typu „b“ nasvědčuje, že se do své ložnice příliš nehrnete. I přesto, že máte zánovní postel s matrací, vám něco spánek znepříjemňuje. Může to být nevhodně zvolená barva, ale i absence uklidňujících prvků, které působí na naši psychiku. Nevíte-li si rady, pozvěte si bytového architekta, který vám pomůže ložnici předělat. Máte na papíře samé „céčka“? Ložnice je sama o sobě v pořádku, ale to, co by potřebovalo změnu, je postel, respektive matrace a rošt. Pocit nevyspalosti a bolesti hlavy či páteře způsobuje zdeformovaný povrch nekvalitní matrace, kterou byste měli co nejrychleji vyprovodit z domu. Nové zdravotní matrace do postele dnes můžete koupit i z pohodlí domova a to za velmi příjemnou cenu. Prodejce kralovske-spani.cz nabízí vysoce kvalitní matrace, často v akci 1+1 zdarma. Většina matrací je skladem a vy je můžete mít doma do 48 hodin.  

Publikováno: 28. 06. 2012

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: kralovske-spani.cz | rošty | test kvality spánku | zdravotní matrace | zdravý spánek