Lezení a děti: Kdy je ten správný čas přihlásit dítko do kurzu?

Fascinuje vás horolezectví a čas od času vyrazíte na umělou nebo přírodní stěnu? Nejste sami. Jde o populární aktivitu, které se v posledních letech věnuje stále více lidí. Ale jak jsou na tom s lezením děti? Pokud vaše ratolesti žadoní, aby mohly sdílet vaši zálibu společně s vámi, neupírejte jim to! Pokud jste si doposud mysleli, že lezení není pro menší děti vhodné, přesvědčíme vás o opaku. S tímto vzrušujícím sportem lze začít již od raného dětství. Co může vašemu dítěti přinést a zda nehrozí nějaké riziko, vám prozradíme v následujících řádcích.

Lezení s profesionály je naprosto bezpečné

Nejprve si odpovězme na výše položené otázky. Proč by se vaše dítko mělo věnovat lezení? Důvodů je víc než dost – nejenže se bude věnovat sportu, který je příznivý pro jeho vývoj, ale zároveň se naučí zodpovědnosti a uvážlivého rozhodování. V neposlední řadě se královsky pobaví a zažije spoustu vzrušení.

Ale jak je to s bezpečností? I lezení je, jakožto kterýkoliv sport, spojeno s určitými riziky. Svěříte-li však ratolest profesionálům, nemáte se čeho obávat. Pro ty nejmenší děti je ideální tzv. bouldering, což je lezecký styl, v rámci kterého se rozvíjí lezecká technika, síla a mrštnost. Leze se nízko nad matrací, a to bez jištění. K boulderingu se často uchylují i zkušenější lezci, kteří chtějí určitou změnu.

Shrnuto a podrženo, šance, že se vaše díte jakkoliv zraní, je mnohem vyšší třeba na dětském hřišti.

Pražská horolezecká škola RockJoy pořádá kurzy lezení pro děti

Bydlíte-li v Praze či blízkém okolí, pak by vás mohl zaujmout lezecký kroužek pro děti, který pořádá špičková horolezecká škola RockJoy. Kurz je určen pro děti různých věkových kategorií, a to v rozmezí 6 až 14 let. Zkušení instruktoři kladou důraz na individuální přístup (kurzy se pořádají jen v menších skupinách) a maximální bezpečnost.

Děti v rámci kurzu učí základní techniky lezení a jištění a věnují se také boulderingu. Veškeré další informace, ceny a termíny konání najdete na www.rockjoy.cz.

Publikováno: 23. 08. 2015

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: lezecký kroužek pro děti | lezení dětí praha