Signosoft přináší elektronické podpisy online i do domácností

V mnoha firmách je elektronické podepisování dokumentů samozřejmostí. Mají k tomu speciální nástroje, které jim pomohou dokument podepsat rychle a zcela bezpečně, aby se podpis nedal zfalšovat. Jak s tím ovšem naložit doma? Platformy pro vytváření elektronických podpisů nejsou zdarma. Zatímco firmy si je mohou dovolit platit, pro domácnosti jde o investici, která není nutná, proto se jí obvykle vyhýbají. Brzy ale bude vše jinak.

Nejznámější česká platforma Signosoft

Nejznámější českou platformou pro elektronické podpisy je Signosoft. Platforma, kterou lze používat na PC, Macu, Androidu i zařízeních s iOS. Má dlouholetou tradici, bylo přes ni podepsáno více než 10 milionů dokumentů a aktuálně má 80% podíl na trhu. Její zákazníky tvoří zejména korporace, brzy by se to ovšem mělo změnit. Chystá se totiž osekaná verze dostupná úplně zdarma. Singosoft tímto vstřícným krokem chce umožnit tvorbu elektronických podpisů také menším firmám a domácnostem, které si nemohou dovolit platit za používání nástroje.

Naučte se pracovat se Signosoftem již nyní

Na uvolnění verze zdarma se můžete připravit už teď. Aktuálně je totiž v Signosoftu možné podepsat prvních pět dokumentů bezplatně, což je dostatek na to, abyste se s platformou naučili pracovat. Jak na to? V prvé řadě se zaregistrujte. Pak vás aplikace navede k nahrání dokumentu. Ten se ukládá do privátního cloudu Signosoft, kde je zcela v bezpečí a kde k němu přistoupíte z libovolného zařízení. Následně si vyberte, jaké elektronické podpisy online mají být do dokumentu dodány a vyžádáte si je od lidí, od nichž je potřebujete. A pokud jste to vy, kdo má dokument podepsat, jednoduše přidáte ručně psaný podpis (elektronický) či digitální podpis s elektronickým certifikátem. Vyzkoušejte vše sami, držte krok s moderními technologiemi. Je to potřeba.

Publikováno: 28. 04. 2022

Kategorie: Ženy a podnikání

Autor: Adam