Jak na krásné vlasy? Dopřejte jim vitamíny!

Nádherné vlasy jako z reklamy. Která z nás by si je nepřála. Nemyslete si však, že dlouhé hřívy dosáhnete s pomocí šamponů, kondicionérů, masek, lesků a tužidel. Pokud vašemu vlasu chybí něco zevnitř, nepomůže mu ani sebelepší styling. Musíte jim stejně jako zbytku těla dopřát výživu.

Jaké vitamíny na vlasy jsou důležité?

Když máte křeče, po čem sáhnete? Po tabletkách s obsahem hořčíku. Kostem dopřejete vápník, povadlou pleť povzbudíte nápojem s kolagenem. Nejen naše kůže potřebuje vitamíny, po výživě žízní i vlasy. Mnoho žen však utratí spoustu peněz za péči zevní, protože si myslí, že povrchová úprava vlasu vše zachrání. Ale je to stejné jako s pletí. Jestli nebudete mít dostatek vitamínů, které podpoří vnitřní prostředí, aby produkovalo látky (např. právě kolagen), nebudete vypadat lépe. Vlas je vyživován od kořínků a jeho stav ovlivní vzhled celého účesu. Proto sáhněte po doplňcích stravy. Vlasům prospívají především biotin zinek. Právě ony vyživí kořínky, dodají vlasu sílu, odolnost, vyhladí ho, takže podpoří i lesk. Navíc vlasy budou lépe odolávat vnějším i vnitřním vlivům. Nebude pro vás strašákem vypadávaní vlasů, naopak vás budou těšit husté vlasy jako má pořádná lvice.

Zdravé a husté vlasy díky výživě

Zejména dnes, kdy si nejen ženy barví vlasy, je trápí lámavost vlasů. Kštice je zatížená mnohem více než před 100 lety. Proto je zapotřebí myslet na extra péči. Nemusíte mít ovšem jen suchou nebo dehydratovanou kštici. Trápí vás mastné vlasy? Lupy? Na všechno stačí jedny pilulky. Vitamíny na vlasy mají totiž výhodu v tom, že intuitivně rozpoznají stav vlasu a postupně jej dostanou do normálu. Nepracují jako kosmetika, která je na suché, mastné nebo barvené vlasy. Vitamíny na vlasy korigují stav kštice. Mezi osvědčené doplňky patří Bloom Hair, které si můžete pořídit v tabletách nebo sladkých medvídcích, jež mají skvělou chuť. Vyberete si z celé řady vitamínů na vlasy. Pro zdravé vlasy stačí udělat málo, jen je třeba vědět, po čem správném sáhnout.

Publikováno: 17. 07. 2022

Kategorie: Móda

Autor: Adam