S nano impregnací jen tak nepromoknete

Jediným (a nepříliš efektivním) způsobem, jak do jisté míry ochránit oblečení před promoknutím, ale i ušpiněním, byla do nedávna impregnace. S příchodem nové technologie v podobě ochranného filmu z nano částic však můžeme na klasickou impregnaci na bázi teflonu, silikonu, oleje nebo vosku nadobro zapomenout. Nano impregnace má totiž mnohem lepší vlastnosti a způsobila v oděvním průmyslu malou revoluci. Nejde jen o výrazně vyšší odpuzovací schopnost vůči promoknutí a nečistotám, ale také několikanásobně delší životnost. Chcete-li, aby vaše bunda, lyžařský outfit nebo jakékoliv jiné oblečení vydrželo mnohem déle jako nové, nebojte se ji vyzkoušet.

Lepší než běžná impregnace

Nano impregnace oděvů využívá takzvaný efekt lotosového květu, který je zárukou odolnosti vůči vodě, sněhu a nečistotám. Takto impregnované oblečení si navíc zachovává původní barvu, ale také prodyšnost. Běžně impregnované oblečení má mnohem slabší odpuzovací efekt a tvoří se na něm souvislý film, kvůli kterému textil nedýchá. Pokud jste na impregnaci zanevřeli, protože jste se v takto ošetřeném oblečení potili, můžete si oddechnout. Nano impregnace navíc vydrží i několikanásobné praní a lze aplikovat na jakýkoliv materiál.

Revoluční technologie je založena na principu povrchového napětí. Nano částice, které rovnoměrně nasáknou do materiálu, odpuzují kapaliny, ale netvoří souvislý film. V případě běžné impregnace je souvislá ochranná vrstva velmi náchylná na mechanické poškození, ale u nano impregnace nehrozí, že ji setřete a budete muset nanést znovu. Životnost sice ovlivňuje zejména to, jakým způsobem oblečení využíváte, ale obecně se pohybuje v řádech týdnů až měsíců. Přípravek značky NanoConcept je ekologický, bezbarvý a nezapáchá. Vyrábí se také pro mnoho typů povrchů a zakoupit si ho můžete v e-shopu nano-concept.cz.

Publikováno: 15. 04. 2013

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: impregnace | impregnace oblečení | nano impregnace | ochrana oblečení