Domů » Rychlá půjčka jako první finanční pomoc? Za určitých okolností ANO!
Finance

Rychlá půjčka jako první finanční pomoc? Za určitých okolností ANO!

Mít osobní finance vyřešeny tak, aby příjmy vždy pokryly náklady – a ještě něco zbylo „pro strýčka příhodu“, to je nesplněný sen většiny lidí. Podle statistik má železnou rezervu jen málokdo. Češi se naopak často potýkají s finančními problémy. Nemusí se přitom jednat o dlouhodobý nedostatek prostředků – leckdy je problém na střeše i v důsledku nečekaných výdajů. V takových případech přichází vhod rychlá půjčka. Je důvod k obavám?

Jedině jako jednorázové řešení

Rychlé půjčky si Češi oblíbili, ale zdaleka ne každý umí tento specifický produkt používat. Jde o to, že mikroúvěry nejsou vhodné pro řešení dlouhodobých finančních problémů. Roční procentuální sazba nákladů je oproti běžným úvěrům velmi vysoká a v případě pravidelného čerpání se spotřebitel zbytečně přeplácí. Takže pokud nedostatek peněz řešíte každý měsíc, měla byste se spíše zamyslet nad svým rozpočtem a snažit se tok financí vybalancovat.

Máte na včasnou úhradu splátky?

Vždyť jde „jen“ o pár set až tisíc korun, taková částka vás přece nijak nerozhodí. Opravdu? Než si půjčku sjednáte, dobře si spočítejte, jestli budete mít dost peněz na to, abyste splátku uhradila v daném termínu a ještě vám zbyl dostatek peněz na nezbytné výdaje. Jinak se dostanete do bludného kruhu, kdy budete splácet půjčku půjčkou.

Obraťte se na poskytovatele s dobrým jménem

Půjčky do výplaty sice nenabízí tak ohromné množství poskytovatelů jako v minulosti, ale přesto byste měla o peníze žádat jen u instituce, která vám nabídne transparentní podmínky a férové jednání. Vyhnete se tak zbytečným problémům.

Chcete konkrétní tip? K nejžádanějším produktům patří Ferratum – rychlá půjčka. Původně nebankovní společnost prošla transformací a nyní nabízí mikropůjčky jako jediná banka na českém trhu. Zároveň poskytuje několik dalších typů půjček, včetně revolvingové.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!