Rychlá půjčka jako první finanční pomoc? Za určitých okolností ANO!

Mít osobní finance vyřešeny tak, aby příjmy vždy pokryly náklady – a ještě něco zbylo „pro strýčka příhodu“, to je nesplněný sen většiny lidí. Podle statistik má železnou rezervu jen málokdo. Češi se naopak často potýkají s finančními problémy. Nemusí se přitom jednat o dlouhodobý nedostatek prostředků – leckdy je problém na střeše i v důsledku nečekaných výdajů. V takových případech přichází vhod rychlá půjčka. Je důvod k obavám?

Jedině jako jednorázové řešení

Rychlé půjčky si Češi oblíbili, ale zdaleka ne každý umí tento specifický produkt používat. Jde o to, že mikroúvěry nejsou vhodné pro řešení dlouhodobých finančních problémů. Roční procentuální sazba nákladů je oproti běžným úvěrům velmi vysoká a v případě pravidelného čerpání se spotřebitel zbytečně přeplácí. Takže pokud nedostatek peněz řešíte každý měsíc, měla byste se spíše zamyslet nad svým rozpočtem a snažit se tok financí vybalancovat.

Máte na včasnou úhradu splátky?

Vždyť jde „jen“ o pár set až tisíc korun, taková částka vás přece nijak nerozhodí. Opravdu? Než si půjčku sjednáte, dobře si spočítejte, jestli budete mít dost peněz na to, abyste splátku uhradila v daném termínu a ještě vám zbyl dostatek peněz na nezbytné výdaje. Jinak se dostanete do bludného kruhu, kdy budete splácet půjčku půjčkou.

Obraťte se na poskytovatele s dobrým jménem

Půjčky do výplaty sice nenabízí tak ohromné množství poskytovatelů jako v minulosti, ale přesto byste měla o peníze žádat jen u instituce, která vám nabídne transparentní podmínky a férové jednání. Vyhnete se tak zbytečným problémům. Chcete konkrétní tip? K nejžádanějším produktům patří Ferratum – rychlá půjčka. Původně nebankovní společnost prošla transformací a nyní nabízí mikropůjčky jako jediná banka na českém trhu. Zároveň poskytuje několik dalších typů půjček, včetně revolvingové.

Publikováno: 04. 03. 2018

Kategorie: Finance

Autor: Adam