Předokenní rolety - moderní exteriérový prvek, který nedá ostrému sluníčku šanci

Nebude to trvat dlouho a zima bude ta tam. Při pohledu z okna to vlastně vypadá, že je na odchodné již nyní a vy si jistě užíváte prosluněných dnů. Nebo vám naopak drzé sluníčko dělá vrásky a hledáte způsob, jak jeho řádění omezit? V tom případě je nejvyšší čas sáhnout po stínícím systému, díky kterému doma nastolíte ideální atmosféru. A není důvod chodit kolem horké kaše – dnes vám představíme předokenní rolety v celé jejich kráse! Předokenní rolety nemají s klasickými roletami nic společného. Jde o exteriérový prvek, který lze instalovat během stavby nového bydlení, ale problém nepředstavuje ani dodatečná montáž. Hlavní výhodou rolet je samozřejmě možnost zmíněné regulace světla, ale tím přednosti systému nekončí. Rozhodnete-li se pro předokenní rolety, získáte mimo jiné i bezpečnostní prvek, který vašemu bydlení prospěje z estetického hlediska. A aby toho nebylo málo, ušetříte nemalé náklady za energie. Ale vše pěkně popořádku...

Nastavte slunečním paprskům mantinely

RoletyStačí, aby byl objekt nevhodně situovaný a rázem máte problém. S nadmírou denního světla se sice můžete vypořádat také prostřednictvím běžných žaluzií, ale ty neumí takzvaný blackout efekt. Exteriérové rolety dokáží interiér zcela zatemnit a navodit dojem půlnoci v kteroukoliv denní hodinu. Budete-li mít chuť na siestu během poledne, budete si ji moct dopřát se vším všudy. Stačí pootočit lamelami a je to... Navíc učiníte přítrž pohledům zvědavých sousedů a kolemjdoucích.

Ochrana nejen před nezvanými návštěvníky

Robustní konstrukce předurčuje předokenní rolety k tomu, aby vaše obydlí chránily před nezvanými hosty, ale také rozmary počasí. S roletami se už nikdy nebudete bát letního krupobití a stejně dobře si poradí s ostatními potencionálními hrozbami.

Elegantní vzhled a komfortní ovládání

Venkovní rolety vypadají dobře na novostavbě i starším objektu. Hledáte-li způsob, jak svému obydlí propůjčit nevšední atmosféru, právě jste ho našla. Systém v žádném případě nepůsobí jako „pěst na oko“ a naopak umocňuje celkový dojem. Viz. Tyto předokenní rolety Plzeň od českého výrobce Universtech. Pokud si potrpíte na jednoduché a efektivní ovládání, budete nadšená z bezdrátového ovládání. Necháte-li si navíc na systém připojit centrální ovladač, budete moct ovládat všechny jednotlivé rolety. Stačí jediný stisk tlačítka a vytáhnete jednu, dvě, nebo třeba všechny rolety. A aby toho nebylo málo, můžete navolit samospoušť, která rolety vytáhne či zatáhne ve vámi zvolenou hodinu. Tato funkce vám přijde vhod především během dovolené a navodí dojem, že jste stále doma.

Netopte pánubohu do oken

Zmínili jsme, že díky roletám ušetříte. Vzhledem k tomu, že okenními otvory uniká obrovské množství tepla, můžete snížením tepelných ztrát o 15 – 20 % ušetřit tisíce korun ročně. A vaše investice se vám bude pomalu vracet.

Kde se nechytají rolety, pomůže markýza

Trávíte spoustu času na terase či balkoně? Tam vám budou předokenní rolety k ničemu, ale to vás znepokojovat nemusí. Sáhněte po markýze, která vás přes ostrými paprsky ochrání stejně dobře. A stejně jako v případě předokenních rolet, i markýza vašemu příbytku prospěje po vizuální stránce – budete si připadat jako na přímořské riviéře... Markýzy můžete ovládat manuálně nebo dálkovým ovládáním. Rolety 2 Nespokojíte-li se s průměrem, vsaďte na tyto markýzy Praha. Vyberte si z množství designových variant takovou, která bude perfektně ladit s ostatními exteriérovými prvky!

Publikováno: 05. 02. 2014

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: exteriérové rolety | markýzy | předokenní rolety | venkovní rolety