Plesové šaty a jak si je vybrat s ohledem na tvar vaší postavy

Přiznejme si to, v životě existuje jen velmi málo případů, kdy můžete nosit naprosto okouzlující společenské šaty na ples, ze kterých se tají dech. A ples je jednou z těch dob. Společenské plesové šaty jsou na trhu všude, kam se podíváte, tak jak víte, který styl je pro vás ten pravý? Jedním ze způsobů je určit, jaké druhy siluet nejlépe zdůrazňují váš typ těla. Je čas se podívat na prodej plesových šatů.

Typ těla: Trojúhelník

Specifikace: Vaše ramena jsou užší než vaše boky. Zvýrazněte svůj tvar se semišovými šaty na ples mimo rameno nebo stylem, který kaskádovitě přechází přes vaši přirozenou linii pasu. Klasická silueta ve tvaru písmene A, styl bez ramínek nebo plesové šaty se zábavným zdobeným výstřihem budou vyvažovat váš typ postavy.

Typ těla: Obdélník

Specifikace: Vaše poprsí, pas a boky jsou stejně velké. Při hledání plesových šatů hledejte styly s výstřihem jednoho ramene nebo vysokým rozparkem, které dodají vašemu vzhledu rozměr. Můžete také definovat svůj tvar pomocí pásku nebo elegantní trumpetové sukně.

Typ těla: Drobná nebo vysoká

Pokud jste drobná, doplňte svou výšku vysokými podpatky. K nim se budou hodit koktejlové, hluboké a asymetrické dámské šaty na ples, které jsou pro tento typ postavy skvělé. Detaily, jako jsou výstřihy do V a svislé potisky nebo záhyby, vizuálně prodlouží postavu a vytvoří tak super lichotivý vzhled. V případě, že jste vysoká, přijměte svou výšku, volte splývavé dlouhé šaty na ples a přiléhavé maxi šaty. Ty mají tendenci nejlépe lichotit tomuto tvaru těla. Bavte se odvážnými a grafickými vzory. Samozřejmě, každé tělo je jiné, nejdůležitější je, abyste sehnala šaty, ve kterých se budete cítit dobře. Pokud totiž budete ve svých šatech „v pohodě“, budete také vypadat sebevědoměji – a je jedno, jestli budete mít na sobě krátké plesové šaty, dlouhé plesové šaty nebo třeba šaty na maturitní ples. Nejdůležitější je jen váš pocit.

Publikováno: 24. 11. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam