Sedací vaky BeanBag: stylové, zábavné a zdravé posezení

Toužíte po opravdu komfortním, nevšedním a stylovém posezení? V tom případě není co řešit, pořiďte si sedací vak Bean Bag. Fenomén dnešní doby neurazí ani v obývacím pokoji – naopak si jich pořiďte hned několik, aby se náhodou nestrhla bitva... Sedací vaky umožňují posezení, které si doladíte podle svých představ. Vnitřní výplň tvoří kuličky, které lze libovolně přesouvat, přidávat nebo odebírat. Sedací vak může mít takřka libovolný tvar, což vaše stávající křesílko pravděpodobně neumí :-)

Historie Bean Bagů

Přestože se sedací vaky dostávají do centra pozornosti až v poslední dekádě, koncept je starý více než půl století. Ve světě zažily boom v 70. letech minulého století, ale do post-komunistických zemí tato designová libůstka pronikla mnohem později. První pytel přitom vznikl kolem roku 1960, a to prý shodou náhod. V jedné italské továrně na výrobu polystyrenu nějaký šprýmař nasypal zbytky z výroby do tašky. Pravdivost tohoto příběhu však prokázat nemůžeme. Jiné zdroje tvrdí, že princip sedacích vaků vznikl mnohem dříve. Původní sedací vaky byly naplněny suchými fazolemi a někteří výrobci dodnes používají například rýži nebo písek. Zdaleka nejlepší jsou ovšem sedací pytle s výplní z polystyrenových kuliček EPS. Nejlepší materiál na výrobu vaku je nylon, protože se velmi snadno udržuje a vydrží snad všechno. Sedací pytle z nylonu se hodí dovnitř i na zahradu - teď v létě si ho můžete postavit třeba k bazénu.

Naprosto ergonomické posezení

Relaxace na sedacím pytli je zdraví prospěšná – v podstatě jde o nejergonomičtější sedací nábytek vůbec a nedají na něj dopustit ani lékaři, kteří jej často doporučují v rámci rekonvalescence.

Kde BeanBagy seženete levně?

Na závěr jsme si nechali tip na výhodný nákup. Sedací vaky BeanBag seženete levně u specializovaného prodejce sedacího nábytku na www.primazidle.cz. V nabídce najdete klasiku, dvojité sedací vaky, ale také nejrůznější designové vychytávky jako vak stylizovaný do fotbalového míče.V e-shopu natrefíte také na špičkové kancelářské židle, sedací soupravy a křesla a další související sortiment. Doba dodání je expresní, za dopravu nezaplatíte ani korunu a jistotu spolehlivého nákupu garantuje záruka na 5 let.
Nezapomeňte nám dát vědět, jak se vám na BeanBagu sedí!

Publikováno: 23. 05. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: sedací vaky | sedací vaky beanbag