Domů » Protivínská krokodýlí ZOO se snaží vrátit ohrožené druhy do přírody
Zábava a volný čas

Protivínská krokodýlí ZOO se snaží vrátit ohrožené druhy do přírody

Cílem zoologických zahrad ve většině případů není pouze ukazovat návštěvníkům, jak chovaná zvířata vypadají. Jejich posláním je chované druhy také chránit a pokud je to možné, rozmnožovat ohrožené druhy a vracet je do přírody.

Krokodýlí ZOO v Protivíně se řídí podle zásad, kterými by se měla řídit každá zoologická zahrada. Nejenže se snaží návštěvníky seznámit se všemi 23 recentními druhy krokodýlů, ale snaží se chovaným zvířatům vytvořit ideální podmínky k rozmnožování. V případě úspěšného odchovu jsou pak odchovaní jedinci předáváni dalším chovatelům. Hlavním a dlouhodobým cílem chovatelské práce protivínské krokodýlí ZOO však je reintrodukce odchovaných krokodýlů , tedy návrat zpět do přírody.

Začátky krokodýlí ZOO v Protivíně

Tato rodinná ZOO je výsledkem dlouholeté chovatelské práce současného majitele, pana Miroslava Procházky, který své první zkušenosti s chovem krokodýlů získal již ve svém mládí, a to ve Stanici mladých přírodovědců v Písku. V roce 2000 pak začal budovat krokodýlí ZOO v Protivíně, která již od dob svého vzniku oslavila mnoho chovatelských úspěchů a stala se oblíbeným cílem návštěvníků všech věkových skupin.

Chovatelské úspěchy krokodýlí ZOO v Protivíně

Krokodýlí ZOO Protivín dlouhodobě chová a odchovává ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Od dob svého vzniku již oslavila mnoho chovatelských úspěchů. Podařil se zde například jediný odchov gaviálů indických na světě mimo tropické pásmo. Jako první v Evropě odchovala krokodýly kubánské a spolu se ZOO Kolín nad Rýnem se jí podařil odchov první odchov krokodýlů filipínských v Evropě.

Krokodýlí ZOO Protivín je oblíbeným cílem jednotlivců, párů, rodin i škol. Pro školy ZOO dokonce připravila expozici s názvem „Cesta do Pravěku, aneb Pravěká ZOO“. Více informací naleznete na webových stránkách krokodylizoo.cz.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!