Nenechávejte revizi plynového kotle na poslední chvíli

Léto je v plném proudu a spousta z nás už dávno zapomněla, že ve sklepě nebo nějakém zapomenutém koutu čeká na zimu plynový kotel - pomocník, bez kterého bychom byli nuceni nosit kabát i doma. Moderní plynové kotle jsou sice velmi spolehlivé, ale ani ty nejdražší a nekvalitnější typy se mohou nenadání porouchat. K poruše bohužel většinou dojde právě tehdy, když to nejméně potřebujeme.

Kontakt na servisního technika mějte vždy po ruce

Závada kotle je nepříjemná záležitost a přihodí-li se během velmi mrazivých dnů, dojde k velmi rychlému poklesu teploty. V takovém případě nezbývá, než kontaktovat servis plynových kotlů a situaci vyřešit dříve, než bude objekt neobyvatelný. Mějte proto po ruce kontakt na odborníka, o kterém jste přesvědčení, že vás nenechá čekat několik dní a naopak kotel rychle zprovozní.

Pokles teploty z důvodu havárie kotle může mít ještě další následky. Nemá-li objekt náhradní systém vytápění, mohou zamrznout a popraskat rozvody vody a vytápění, popraskat zdivo, omítky a podlahy, ale také uhynout rostliny a domácí zvířata.

Nezapomínejte na pravidelný servis

Závadám se však dá do značné míry předcházet a to prostřednictvím pravidelných servisních prohlídek. Revize plynu by měla být prováděna každoročně a to servisním technikem, který k provádění prací platnou autorizaci. Je-li váš kotel stále v záruce, měl by vám v rámci prohlídky vyměnit opotřebované díly a vždy vystavit protokol o provedení servisní prohlídky.

Prohlídku nenechávejte na poslední chvíli a naopak si servisního technika pozvěte hned po ukončení topné sezóny. Nezapomínejte na to, že plynový kotel nevyužíváte jen vy, ale další tisíce domácností. Známí plynoinstalatéři Zlín z řemeslného cechu Ekomplex mají před začátkem topné sezóny pořádně nabitý program a rozhodně nejsou sami. Obrátíte-li se na ně dříve, ušetříte si spoustu starostí.

Publikováno: 09. 07. 2013

Kategorie: Nezařazené

Autor: Adam

Tagy: plynoinstalatéři | revize kotlů | servis plynových kotlů