Nemáte tisíce na služby právníka? NO WIN NO FEE je skvělým řešením pro každého

V životě většiny z nás nastane chvíle, kdy jsme na něco jednoduše krátcí a bez pomoci profesionálů se neobejdeme. Právní systém není každému zcela přesně jasný, a proto jsme nuceni si na služku advokáta připravit desítky tisíc korun bez garance, že spor vyhrajeme. V minulosti bylo velmi běžné, že lidé nechali svůj nárok "plavat" jen proto, aby nemuseli podstoupit riziko, že se jim tato nákladná investice nikdy nevrátí. Naštěstí se i pro obyčejné lidi vyvinula praktika NO WIN NO FEE, která konečně vpustila do právního prostředí zcela nový vzduch.

O co jde?

NO WIN NO FEE znamená v překladu "žádná výhra, žádná platba". Systém tedy jednoduše spočívá v tom, že klient nic nezaplatí, pokud spor s protistranou nevyhraje. Odpadá tímto riziko, že nemalé finanční částky, které musí klient zaplatit právníkovi obvykle předem, jen tak nepropadnou. Klient disponuje v tomto případě naprostou jistotou, že nemá co ztratit, protože celý proces od prvotního posouzení až například k soudnímu jednání je uhrazen až po úspěšném vyřešení sporu a neúspěch ho nestojí ani halíř!

Proč tohle neprovozuje i můj právník?

Sami právníci se však konceptu zuby nehty brání, protože je pro ně velmi rizikové zinkasovat částku až na konci procesu, a naopak oni se tímto dostávají do situace, kdy si nemohou být jisti, zda o své vynaložené prostředky nepřijdou. Aby bylo možné tento princip efektivněji a ve větším rozsahu využívat, byly založeny společnosti, které fungují jako zprostředkovatelé mezi advokátními kancelářemi a samotnými klienty. Pokud se tedy obrátíte na tuto společnost kupříkladu s odškodněním za pracovní úraz, bude celý proces zpočátku financovat společnost. Tedy advokáti budou placeni po celou dobu trvání případu, ale zároveň klient si může být jist, že až do vyřešení případu a získání částky, která mu náleží, nic platit nebude. Při pozitivním výsledku sporu si účtují procentuální provizi z celkové vyzískané částky. Největší českou společností, která následuje koncept NO WIN NO FEE je společnost Vaše nároky.cz. Zabývá se především vyzískáním finančního odškodnění za protiprávní jednání a působí na trhu již od roku 2013. Svůj případ zadáte velmi jednoduše na jejich webových stránkách vyplněním krátkého formuláře. Následně pouze doložíte podklady pro advokáty, pak zbývá jen počkat, až bude vyplacena částka na váš bankovní účet. https://www.youtube.com/watch?v=21FfzK7TW9c https://www.youtube.com/watch?v=P0tJVa_B4og

Publikováno: 17. 12. 2018

Kategorie: Finance

Autor: Adam