Vytvořte si ozdobné jmenovky na dárky pomocí razítkování

Listopad se pozvolna chýlí ke konci a to znamená jediné – brzký příchod adventu. Někteří z nás se už pustili do nakupování vánočních dárků, jiní si alespoň dělají seznamy a zapisují si nápady. Vyhrajte si letos i s balením dárků a překvapte vaše nejmilejší ručně vyráběnými jmenovkami na dárky. Jednoduchý způsob, jak ozdobit přání, pozvánku či jmenovky na dárky, představuje kombinace gelových razítek a akvarelových fixů. Za minimální snahu tak získáte maximální efekt a svoje blízké potěšíte osobním a originálním přístupem.

Blíží se advent a mozkové závity už teď běží většině z nás naplno ve snaze vyřešit, čím letos obdarovat naše blízké. „Je to přirozené – chceme-li potěšit někoho blízkého, dáme si záležet na výběru dárku. Tím ale naše starosti zpravidla nekončí, na řadu totiž přichází balení. Nápaditým a originálně pojatým balením dárku uděláte radost hned dvojnásobnou. Dobrá zpráva je, že nemusíte nakupovat drahé dekorační předměty, ale vystačíte si pouze s vaší fantazií a kreativními pomůckami za pár peněz,“ říká Lenka Pachmanová zakladatelka kreativní platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative, v rámci které provozuje kromě tří kamenných obchodů v Plzni, Berouně a Kladně také e-shop s výtvarnými a kreativními potřebami Koralky-dekorace.cz.

„Pokud hledáte jednoduchý způsob, jak nápaditě ozdobit pozvánku, přáníčko, či jmenovku, jste u nás na správném místě. Neotřelou kombinací gelových razítek a akvarelových fixů totiž nemůžete šlápnout vedle. Následujte náš přehledný návod, dovede vás krok po kroku ke zdárnému cíli,“ dodává Pachmanová.

DIY návod: ozdobné razítkování

Na netradiční jmenovky budete potřebovat akvarelový papír, gelová či pěnová razítka s květinovými motivy, permanentní razítkovací polštářek, např. Stazon či VersaFine, tenký popisovač Graph’it, akvarelové fixy, štětečkový fix na vodu, washi pásku, nůžky a pomocníka na razítkování Stamping Buddy Pro. Začneme tím, že si nastříháme šest až sedm proužků washi pásky v délce cca 12 až 13 cm a postupně nalepíme na akvarelový papír tak, abychom zhruba uprostřed vytvořili z proužků obdélník. Washi páska je snímatelná a v tuto chvíli nám slouží jako „překrývací médium“, díky kterému zůstane přelepená plochá čistá. Proužky by se proto měly malinko překrývat, aby byl obdélník jednolitý a nic nepropustil.

Dále si připravíme vše na razítkování. Umístíme papír do razítkovací pomůcky Stamping Buddy, zajistíme magnety, které jsou součástí balení, a gelová razítka naaranžujeme razítkovanou stranou dolů tak, aby vytvořila požadovaný motiv. Přiklopíme víko Stamping Buddy, aby na něj gelová razítka přilnula a my jsme mohli nanést inkoust z razítkovacího polštářku. Když znovu víko přiklopíme, přesně obtiskneme inkoust na papír. Papír i razítka jsou zafixovaná, pokud bude potřeba nátisk opakovat, stále přesně razítkujeme na námi rozvrženou plochu.

Motiv můžeme samozřejmě doplnit i jinými, například pěnovými nebo gumovými razítky. Po zaschnutí inkoustu sejmeme washi pásku. Obdélník můžeme ještě začistit pomocí pravítka a tenkého popisovače. Poté na hladkou folii naneseme akvarelovými fixy různé barevné tóny, které pak budeme pomocí vodního štětečku nanášet na orazítkované motivy. A originální jmenovka je na světě!

Publikováno: 25. 11. 2021

Kategorie: Dárky

Autor: Adam