Jak správně vybírat podprsenky s kosticemi tak, aby perfektně seděly?

Uvažujete o tom, jak správně vybírat podprsenky s kosticemi, ve kterých se budete cítit pohodlně? Odpověď naleznete níže, včetně druhů podprsenek s kosticemi, tipy na výběr té správné a zároveň i důsledky špatného výběru.

Jak správně vybírat podprsenky s kosticemi pro vaše perfektní pohodlí?

K tomuto vám postačí obyčejný krejčovský metr. Jako první si změřte obvod hrudníku, přímo pod prsy a hlavně při výdechu. Přitom neutahujte metr příliš silně. Od naměřené hodnoty odečtěte 5-8 centimetrů, protože později se materiál nošením natáhne (může to zavinit také špatné praní: jak správně prát prádlo?). Jako druhý krok si změříme obvod prsou. Měříme na nejvyšším místě-takže na bradavkách. Opět neutahujte, metr zároveň nesmí padat dolů. Při zkoušení vybrané podprsenky by vás neměla nikde tlačit a zároveň při zvednutí rukou se nikam hnout. Měla by perfektně sedět, ať máte ruce jakkoliv.

9 zásad pro výběr té správné podprsenky:

1. Myslete na to, že naměřené hodnoty jsou pouze orientační k výběru 2. Střed v přední části by měl sedět přesně na hrudní kosti (nesmí být příliš těsný a naopak, to pak značí větší nebo menší velikost) 3. Při zapínání na zádech byste pod zapínáním měla prostrčit maximálně dva prsty 4. Košíčky by měly tak akorát sedět, neměla by tam být mezera a naopak prsa nemají vykukovat, přechod má být plynulý 5. Ramínka vás v žádném případě nesmí stahovat, při natáhnutí ramínka byste pod ramínko měla dát alespoň 1 prst 6. Při zkoušení zapínejte na nejvolnější velikost, právě kvůli budoucímu povolení materiálu 7. Kostice nesmí odstávat od těla 8. Zadní část se nijak neposouvá nahoru, je v rovině 9. Musí mít správný obvod, ramínka vám ji nijak neupraví

Druhy podprsenek s kosticemi a něco málo o nich:

Vyztužená:

Celá je vyztužená, tudíž i pevná. Tyto podprsenky nemají vycpávky, pouze zakrývají celá prsa, také jim dodávají oporu. Tento typ vytváří pěkné kulaté poprsí, tudíž se hodí jak na malá tak i větší ňadra.

Polovyztužená:

Tato podprsenka je vyztužená pouze ze spodní části. Drží hezký tvar, prsa podpírá. Hodí se na každou velikost poprsí.

Nevyztužená:

Lehce se přizpůsobí a nejsou vyztužené. Dodávají vysokou oporu. Jsou vhodné hlavně pro větší poprsí.

Push-Up:

Vytváří plné poprsí, které zároveň pozvedává. Je ze spodní části vycpaná. Vycpání se může lišit. Push-Up podprsenka je vhodná pro střední a malou velikost poprsí.

Plunge:

Vhodná do hlubokého výstřihu díky nízkému středu. Sedí menšímu poprsí i většímu.

Bardotka:

Vyztužuje poprsí zespodu nahoru. Dodává a zdůrazňuje linii prsou. Vhodná pro všechny velikosti.

Kojící:

Usnadní kojení malého dítěte. Kostice poskytnou podporu prsům, která jsou v tomto období namáhána.

Důsledky špatného výběru:

· Bolesti zad (stažení svalů) · Špatný oběh krve, může vést k poškození prsní tkáně · Mohou způsobit odřeniny · Otlaky · Otoky · Svědění · Špatné trávení · Nadýmání nebo křeče (díky tlaku, který vyvíjí malá, tudíž špatná velikost) · Špatné dýchání · Ucpání lymfatických cest · Zvyšuje riziko rakoviny prsu (jak se rakovina prsu projevuje?)

Kostice a zároveň pár tipů, jak si poradit s kosticí, která začala vylézat

Díky kosticím vám podprsenka poprsí pozdvihne, přidá oporu a také vám poprsí vytvaruje. Často se také stává, že při častém nošení začne kostice vylézat. Proto na závěr je zde pár tipů, jak tu svou zachránit.

4 tipy, jak si poradit s vylézající kosticí

1. Díru, ze které kostice vylézá, můžete zkusit zašít 2. V galanteriích se dá sehnat speciální koncovka na kostice 3. Můžete použít tavící pistoli a dané místo zatavit 4. Jako pomoc s tímto problémem může pomoci i náplast, stačí kostici zatlačit zpátky do podprsenky, kde patří a nalepit tam náplast Tak a teď by už vám nemělo dělat problém si vybrat tu správnou podprsenku, která vám bude sedět jako na míru. Dozvěděli jste se, jak ji vybrat, jaké druhy existují a také tipy, co dělat v případě nouze, kdy kostice začne dělat neplechu. Jaký druh máte právě vy nejraději? Máte také nějaké tipy pro výběr té správné? Neváhejte se o tom podělit s ostatními v komentářích.

Publikováno: 04. 12. 2018

Kategorie: Móda

Autor: Adam