Golf není chlapská záležitost. Nebojte se ho zkusit!

V souvislosti s golem se většině žen vybaví ryze mužská hra, kterou s oblibou hrají vysoce postavení manažeři, ředitelé firem a jiní movití pánové v předraženém outfitu. Jenomže opak je pravdou. Tiger Woods je možná nejlepší golfista na světě, ale na greenu září i ženy. Pokud jste se golfu vyhýbala jen proto, že jste ho považovala za pánskou aktivitu, měla byste svůj přístup přehodnotit. Možná vás to překvapí, ale golf je druhým nejhranějším sportem hned po volejbalu, A to si pište, že mezi více než šedesáti miliony hráči je nespočet křehkých stvoření!

Pro začátek stačí i vypůjčené vybavení

Nejdůležitější je první krok. Nesnažte se své golfové začátky podstoupit sama a obvolejte pár dobrých kamarádek. Udělejte si s nimi pohodový víkend a vydejte se na nejbližší hřiště. Napoprvé si vybavení můžete vypůjčit a jakmile hře přijdete na chuť, navštivte golf shop a pořiďte si vlastní. Rozhodně se nemusíte bát, že by vás golfová výbavička vyšla na horentní částku. Jistě, profesionální golfový set vás vyjde na několik desítek tisíc korun, ale za pro začátek vám bude stačit vypůjčené nebo nejlevnější nářadí v cenovém rozpětí kolem pěti až deseti tisíc. Záleží na vašich možnostech, ale rozhodně neplatí, že na hřiště mohou pouze snobi. Golf má svou etiketu a neměla byste ho hrát v džínách. O značkovém oblečení ale nikde není ani zmínka.

Nechte si poradit od instruktora

Nemáte-li ve svém okolí nikoho, kdo se golfu nějaký ten pátek věnuje, doporučujeme pár placených lekcí se zkušeným instruktorem. Vysvětlí vám základy a vtáhne vás do hry. Sama toho na hřišti příliš nezmůžete a hrozí, že byste si na golf zbytečně udělala špatný obrázek. A kdo ví, třeba se vám „sport gentlemanů“ (v našem případě gentlewomen) dostane pod kůži natolik, že vám časem nebude proti srsti ani investice do špičkového vybavení. Třeba takový golfový vozík Decolt vám na trávníků ostudu určitě neudělá. Obrázek si udělejte sama :-) Geum

Publikováno: 08. 11. 2013

Kategorie: Zábava a volný čas

Autor: Adam

Tagy: golfistky | golfový set | golfový vozík | ženy a golf