Na lyže do Itálie

Itálie je pro většinu z nás symbolem nekonečného opalování, vynikající zmrzliny a horkokrevných domorodců. Do Bibione, Rimini a celé řady dalších vyhlášených letovisek míří obrovské množství turistů a všichni mají jedno společné. Chtějí si vychutnat nezaměnitelnou atmosféru líných dní a rušných nocí, která je pro tuto zemi typická. Možná, že jste o pobytu v někdejší evropské velmoci uvažovali i vy. Napadlo vás však, že Itálie nabízí mnohem víc, než „jen“ perfektní pláže, historické památky a vynikající kuchyni? Budete-li chtít, můžete si zde skvěle zalyžovat a téměř celý rok!

Sbalte lyže i plavky

Neměli bychom zapomenout, že Itálie má i hory a ne jen tak ledajaké. Italská část Alp patří k tomu nejlepšímu, co může prastarý masiv nabídnout. Ne nadarmo si jí říká „slunečná“. Vtip je v tom, že dopoledne lyžujete a v odpoledních hodinách se jen o pár desítek kilometrů dále sluníte na pláži. Na italských ledovcích jsou vhodné podmínky pro lyžování téměř celý rok a vyrazíte-li někdy v průběhu září-června, rozhodně neuděláte chybu. Mezi nejatraktivnější lokality patří luxusní lyžařská střediska Val Gardena, moderní lanovky a vleky ve Val di Fiemme, upravené sjezdovky v Arabba – Marmolada či nádherné přírodní scenérie v Livigno. Neměli bychom zapomenou na stovky kilometrů tratí v Passo Tonale – Ponte di Legno. Až vás lyžování omrzí (a dovolí-li to teplota vody), můžete se zajet vykoupat a nachytat trochu bronzu. A s kým na lyžařské zájezdy Itálie vyrazit?

Lyžování za hubičku

Zlákalo vás lyžování Itálie, ale obáváte se, že vám to rozpočet nedovolí? Není nic lehčího, než využít last minute nabídky od cestovní agentury New Travel.cz. I vy si můžete vybrat některé z nejmodernějších lyžařských center v Evropě, nebo naopak zvolit místo, které sice nemá tolik hvězdiček, ale o to víc vás pohltí svou atmosférou.