Jak oblékat děti v zimě? 4 zásady, které starostlivá máma vždy dodrží

Za okny mrzne, až praští, ale ani to by vás nemělo odradit od pohodových rodinných procházek. Dbejte však zvýšené pozornosti ohledně toho, co si oblečou vaše děti. Nepodceňujte správné vrstvení, zvolte vhodnou obuv a nezapomeňte ani na doplňky. Pokud si přesto nevíte rady, řiďte se následujícími zásadami. Připravili jsme je pro vás společně s Obchůdkem u Křepelky, který nabízí kompletní sortiment oblečení na děti.

1. Naučte se správně vrstvit

U miminek a dětí v předškolním věku platí, že jsou na chlad náchylnější než starší děti a dospělí. Proto by měly mít o jednu vrstvu navíc. První vrstva musí odvádět pot a udržovat optimální teplotu (k tomu je ideální funkční termoprádlo), druhá slouží k odvádění potu z první vrstvy, udržuje teplo a současně umožňuje cirkulaci vzduchu (tzn. tričko, mikina, svetřík...) a třetí má funkci ochranného štítu před počasím – nesmí přes ni proniknout vlhkost ani chlad. Poslední vrstvu tedy tvoří kombinace bundy a kalhot nebo kombinéza. Výhodou kombinézy je, že lépe kryje záda. Jako méně praktická se jeví ve chvíli, kdy se dítku zachce na malou.

2. Miminko zabalte do fusaku

Rozhodnete-li se vyrazit ven s miminkem v kočárku, můžete vynechat třetí vrstvu oblečení a zabalit ho do fusaku. Ten by měl dítku padnout jako ulitý – v příliš velkém fusaku by mohlo prochladnout.

3. Bez doplňků ani ránu

Než s dítětem vyrazíte ven, ujistěte se, že má na hlavě čepici, na rukou rukavice a kolem krku šálu. Právě tyto doplňky jsou stejně důležité jako hřejivé dětské oblečení. Miminku pak můžete nasadit čepičky dvě (jako první vrstvu tenkou čepičku a na ni teplejší pletenou), hlavička je na chlad velmi náchylná.

4. Boty, které nepromoknou

Kamenem úrazu bývají boty. Zatímco miminko si ve fusaku vystačí s teplejšími ponožkami nebo bačkůrkami, neposedné dítě na chodníku neudržíte, a nevybavíte-li ho nepromokavou a zateplenou obuví, zanedlouho mu bude chladno. Zároveň se snažte vybrat model s protiskluzovou podrážkou.

Publikováno: 06. 01. 2020

Kategorie: Děti

Autor: Adam