Domů » Cena zlata dosahuje vrcholu. Možná máte doma poklad!
Finance

Cena zlata dosahuje vrcholu. Možná máte doma poklad!

Pamatujete si, jak jste před lety podlehla vábení nízké ceny drahých kovů a pořídila si sbírku zlatých mincí za účelem pozdějšího prodeje? Čas utíká jako voda a při pohledu na graf znázorňující vývoj ceny zlata je jasné, že správný čas je právě nyní. Oprašte svou investici, nechte si ji ocenit a prodejte ji se slušným ziskem.

Kdo určuje cenu zlata?

Cena zlata ve světě se neustále mění. Můžete ji sledovat např. na portálu cena-zlata.cz, kde se objevují aktuální hodnoty vyhlašované dvakrát denně nejvýznamnějšími obchodníky. Cena je směrodatná pro transakce s min. objemem 1000 Oz. (trojská unce).

Cena fyzického zlata je oproti tzv. papírovému vyšší. Navýšení zvané premium se liší na základě velikosti a celkové kvality zlatých mincí či slitků. Budete-li v budoucnu do drahých kovů opět investovat, vždy preferujte reálné investice před virtuálními.

V současné době (březen 2020) se cena zlata pohybuje kolem 37 600 Kč, což je nejvíce za posledních sedm let. Podaří-li se vám najít solidního kupce, který se řídí světovou cenu (tzv. London fix), přijdete si na pořádný „balík“.

V určité výhodě je Slovensko, kde se platí eurem a cenu zlata neovlivňuje vývoj kurzu koruny vůči evropské měně.

Nepodceňujte své zlaté úspory a nechte si je ocenit

Nenechte se mýlit – i zdánlivě nenápadná mince může do vaší rodinné kasy přihrát slušnou částku. To však nezjistíte, pokud si svou sbírku nenecháte odborně ocenit. Skvělou příležitost máte každý první pátek v měsíci v diskrétních prostorách prodejny Pražské mincovny v Obecním domě, kde dojíždí odborníci z předního numismatického domu Schoeller Muenzehandel (spadá pod správu rakouské centrální banky). Obavy z jazykové bariéry nejsou na místě, znalci hovoří česky.

V případě větší sbírky si rezervujte termín ocenění mincí předem. Nebudete zdržovat sebe ani ostatní zájemce.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!