5 kreativních tipů pro vylepšení vaší domácnosti

Připadá vám, že je vaše bydlení stereotypní a nudné? Jednoduchá rada zní: pusťte se do kreativního tvoření a vykouzlete v domácnosti neobyčejnou atmosféru. Inspirujte se následujícími tipy, které osloví téměř každého. Pokud bezradně prohlížíte katalogy a nemůžete si vybrat, pak vám následující přehled originálních nápadů zaručeně zvedne náladu.

1. Vlastnoručně vyrobený nábytek

Opravdu jste nikdy netoužila po křesle nebo sofa, které by vzniklo pod vašima rukama? Ti nejšikovnější kreativci si nábytek vyrábí sami. Veškeré potřebné čalounické nástroje jsou běžně k dostání. A stejně tak i kvalitní molitany a ostatní věci, bez nichž se neobejdete. Nebudeme si nic nalhávat – výroba nábytku není snadná záležitost, ale s pomocí instruktážních videí, kterých je na YouTube víc než dost, nakonec dosáhnete kýženého výsledku. A pokud nakoupíte levné látky na čalounění, ještě ušetříte nějakou tu korunu.

2. Akvárium ve staré televizi

Akvárium se snadno stane dominantou nejen v obývacím pokoji. Přesto hrozí, že se za za čas okouká. Co s tím? Celkový dojem můžete velmi snadno umocnit tak, že akvárko zapasujete do retro televizoru. Podobnou dekoraci hned hned někde neuvidíte.

3. Netradiční knihovna

Knihovna vnáší do domácnosti eleganci a oduševnělost. Ta obyčejná vás ovšem brzy začne nudit. Můžete ji však nahradit netradiční alternativou. S trochou šikovnosti si vyrobíte nábytek atypického tvaru, nebo jako knihovnu použijete konstrukci, jejíž původní účel byl úplně jiný. Na stěně se uplatní ledacos – třeba starý žebřík, mezi jehož příčky vložíte knihy. Nápadité? Velmi!

4. Jedinečný lustr z cylindru

Na osvětlení se často zapomíná, ale i to v místnosti tvoří podstatnou část vybavení. Nabídka lustrů je velmi bohatá, přesto můžete zapojit vlastní invenci a vyrobit si dekoraci, která ostatním vyrazí dech. Co třeba lustr z cylindru nebo buřinky?

5. Seskupení podobných předmětů

Máte obrázky a obrazy rozházené na různých místech? Beztak se cítí osaměle. Dojem z osamocených dekorací je navíc rozpačitý. Dejte je blíže k sobě, výsledek vás mile překvapí. Stejný krok můžete učinit i v případě jiných předmětů a dekorací. Seskupením podobných věcí vytvoříte velmi zajímavá zákoutí.

Publikováno: 20. 02. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam