Domů » Didaktické a vzdělávací hračky pomáhají dětem ve vývoji
Děti

Didaktické a vzdělávací hračky pomáhají dětem ve vývoji

Starší generace nevěří svým očím. Regály doslova praskají ve švech pod náporem nejrůznějších hraček. Většinou jde o velmi nápadité výrobky s nízkou cenovkou. Hračky mluví, hýbají se, svítí… O něčem podobném si mohli prarodiče jen zdát. Pod pozlátkem s nálepkou „made in China“ se však skrývá mizerná kvalita a závadné materiály. Navíc se většinou jedná o hračky, které u dětí nepodporují tvořivost… Zodpovědní rodiče proto dětem pořizují didaktické hračky, se kterými vás seznámíme v tomto článku.

Děti, nehledě na věk, jsou velmi zvídavé. Zkoumají svět a za pomocí rodičů poznávají nově věci. K tomu jim pomáhají i vhodně zvolené didaktické a vzdělávací hračky, které jsou pro ně přínosné a bezpečné. Samozřejmě je nesmysl pořizovat pro roční batole dřevěnou abecedu – dítě by si na ní nejvýše vyzkoušelo zoubky…

Děti se mohou díky didaktickým hračkám vyvíjet mnohem rychleji, a to jak po motorické, tak inteligenční stránce. Podstatné je, že výuka probíhá zábavnou formou, a proto je tak efektivní. Jsou-li děti do něčeho nuceny násilně, zpravidla na danou činnost rychle zanevřou.

Didaktické hračky příznivě ovlivňují vývoj dítěte – u nejmenších dětí rozvíjejí logické myšlení, motoriku, fantazii a cítění, u dětí v předškolním věku urychlují učení tvarů, barev a čísel. Z těchto důvodů patří ke standardnímu vybavení většiny školek a jeslí.

V současné době mají rodiče na výběr z opravdu pestrého spektra didaktických hraček. Vyrábí se z různých materiálů – ze dřeva, z plastu, papíru i textilu. Nechcete-li šlápnout vedle, vždy zohledněte věk a u některých hraček i pohlaví dítěte, pro které je hračka určena. Vyberte výrobek, který je zdravotně nezávadný (ideální jsou dřevěné hračky), což poznáte podle toho, zda odpovídá evropským normám EN-71. Hračky pro miminka musí být vyrobeny s ohledem na vyhlášku MZ-84/2001 Sb.

A kde kvalitní didaktické hračky seženete online? Ve specializovaném e-shopu na www.bambinot.cz.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!