Afrodisiaka: Kladivo na problémy v posteli

Začátky vztahů se obvykle nesou v duchu dokonalého milování. Tedy aspoň máme dojem, že je dokonalé, protože partnera teprve poznáváme a zažíváme s ním něco, co jsme doposud neznali. Postupem času se však do postele vkrade rutina, která může ve finále vyústit nudu. Ruku v ruce se stereotypem jde i sexuální půst nebo vyhledávání milostných aférek. Přitom jde o zcela přirozený vývoj – nic netrvá věčně a pokud vám někdo říká, že ho to s partnerem v posteli baví i po letech, jednoduše si to umí okořenit. Kam tím míříme? K afrodisiakům, které umocní vaše sexuální prožitky!

Co jsou to afrodisiaka?

Afrodisiakum označuje prostředek, který povzbuzuje sexuální vzrušení nebo libido. Termín byl odvozen od jména řecké bohyně lásky, krásy a plodnosti Afrodité. Afrodisiaka byly a jsou populární napříč celým světem, přičemž každá kultura věřila v sílu odlišných prostředků. Ve starověku a středověku lidé hojně využívali různé části rostlin, často i jedovatých. Populární byla mandragora a alraun. Připravovaly se tzv. nápoje lásky, jejichž konzumace mnohdy souvisela s náboženskými rituály. Afrodisiaka mohou mít čistě psychické (placebo efekt) i fyzické účinky. Účinné afrodisiakum vede ke zlepšení sexuálního zdraví, zvýšení tělesné výkonnosti, odstranění zábran a k dosažení lepšího sebevědomí. Některé přípravky podporují tvorbu ejakulátu, eliminují impotenci/frigiditu, podporují činnosti žláz s vnitřní sekrecí a v neposlední řadě usnadňují cestu k vyvrcholení.

O afrodisiakách od A do Z

Afrodisiaka jsou ideálním prostředkem pro zlepšení sexuálního styku. Rozhodně není od věci vyzkoušet nejrůznější přípravky i v případě, kdy je milování v pořádku – s afrodisiaky dostane tak trochu jiný rozměr a užijete si spoustu nepoznané zábavy. Chcete-li se dozvědět vše o přírodních i uměle vyrobených přípravcích, pokračujte na tématický portál afrodisiaka.cz. Jde o největší ucelený zdroj informací na dané téma na českém internetu. Máte-li s afrodisiaky vlastní zkušenosti, nestyďte se a přispějte do diskuze!

Publikováno: 28. 11. 2015

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: afrodisiaka | libido