Domů » Zdobíme stůl na Velikonoce
Bydlení

Zdobíme stůl na Velikonoce

Chcete mít na velikonoční svátky tematicky vyzdobený stůl? Máme pro vás několik tipů na dekorace, které budou lahodit oku a zároveň nejsou drahé. Většinu z nich si můžete sami vyrobit.

Jaké jsou velikonoční trendy v roce 2015?

Základní barvy, které by měly vládnout velikonoční výzdobě, jsou bílá a svěží zelená, kterou může doplnit ještě zářivá oranžová. Doprostřed stolu tak dejte třeba bílou misku s osením či mechem a do jejího středu nazdobená vajíčka nebo malého králíčka vystřiženého z papíru.

Stůl osvěží vázička s květinami i proutím

Do vázičky vedle mističky s osením můžete umístit tulipány (nejvíc teď letí bílé a žluté) nebo suché větvičky, na které zavěsíte vyfouklé kraslice. Skvěle budou vypadat béžová vajíčka bíle ozdobená krajkovou metodou a velkým hitem je i mramorovací technika. Tam můžete zvolit třeba tři jarní odstíny, které vytvoří na skořápce krásně barevnou mapku.

Vytvořte si vlastní velikonoční aranžmá

Letošní rok se nese ve znamení přírodních materiálů, můžete tak použít k výzdobě stolu doplňky ze dřeva, proutí, slámy nebo peří. Pokud máte doma malý košíček, můžete do něho naaranžovat směs suchých květin nebo slámu s umělohmotnými kuřátky.

Velikonoční dekorace se nemusejí omezovat jen na oblast jídelního stolu. Do oken můžete umístit květináče s narcisy, na schody truhlíky krokusů a na dveře pověsit velikonoční věnec z proutí nebo slámy.

Kraslice na tisíc způsobů V naší zemi platí, že co kraj, to jiný způsob zdobení kraslic. Například penziony na jižní Moravě dávají často na stůl ošatku s batikovanými kraslicemi, které jsou v tamních domácnostech tradiční. Pravé moravské malérečky často zdobí vajíčka i různými nápisy a verši. Je škoda, že trend vlastnoruční výroby a trpělivého zdobení ustupuje ve prospěch nálepek a velikonočních polotovarů. O to víc pak ale potěší pohled na velikonočně prostřený sváteční stůl s malovanými kraslicemi v jeho středu.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!