5 tipů na stylové dámské peněženky 2019. Podle čeho vybírat?

Peníze a platební karty, doklady, zákaznické kartičky do obchodů, stravenky i fotky našich nejbližších. Věcí, které se nám musí vměstnat do peněženky, je opravdu hodně a praktická stránka proto při výběru nové "šrajtofle" hraje velice důležitou roli. Co si ale budeme povídat, každou dívku a ženu jako první zajímá její vzhled. Proto jsme pro vás připravili pár tipů na stylové dámské peněženky, které jdou ruku v ruce s aktuálními trendy. Čím si 2019 udělat radost?

Peněženka není jen pouzdro na peníze, ale také módní doplněk

Zatímco kabelek máme doma většinou několik, peněženku často vláčíme dennodenně jednu a tu samou až do doby, než se doslova rozsype. Jistě, peněženka většinu dne sice „odpočívá“ na dně kabelky, ale když už ji vytáhneme, všimnou si její barvy, vzoru povrchu i stavu opotřebení všichni přítomní. Ať už si kupujete rohlíky v samoobsluze nebo u kadeřnice platíte účet za nový účes, nikdy není od věci udělat dojem. A na detailech prostě záleží! Tak proč si neudělat radost a nemít v šuplíku alespoň pár různých kousků a střídat je dle specifické situace?

Podle čeho vybrat peněženku?

Při výběru nové peněženky se musíme snažit najít co nejlepší kombinaci estetické a praktické stránky. Roli hrají zejména následující kritéria:

Materiál

Dlouhodobou sázkou na jistotu je kůže. Je odolná proti poškození a vyniká dlouhou životností. Jinými slovy - kvalitní dámská kožená peněženka vydrží v původním stavu i několik let navzdory častému nošení. Koženka je levnější a logicky se rychleji opotřebuje. A co se týče textilu, může být stylový, ale je náchylnější na znečištění.

Velikost

Než si koupíte novou peněženku, dejte si na hromádku věci, které v ní hodláte nosit. Zatímco některé z nás ji potřebují jen na občanku, bankovky a platební kartu, jiné ženy do peněženky rády vměstnají i slevové kartičky do obchodů, mince, vizitky, účtenky a spoustu dalších drobností. Stejně tak je potřeba velikost uzpůsobit příležitosti, na kterou zrovna vyrážíte. Zatímco na dennodenní nošení oceníte větší peněženku s mnoha přihrádkami, na ples stačí opravdu malá peněženka.

Barvy

Ta tam jsou doby, kdy většina peněženek měla černou nebo hnědou barvu. Stále samozřejmě platí, že tyto barvy jsou univerzální a určitě s nimi neuděláte chybu. Ale není jediný důvod, proč nezvolit peněženku ve veselejších barvách – v červené, modré nebo třeba zelené – a tím ji sladit s outfitem, případně s ročním obdobím.

5 tipů na stylové dámské peněženky 2019

1. Modrá je dobrá! Tím spíš, když jde o kůži

Chcete si vyrazit jen s malou kabelkou? Pak oceníte výhody malé dámské peněženky od značky 4U Cavaldi, která se prodává v líbivé modré barvě a je vyrobena z pravé kůže. Peněženka má přezku a zvenku je vybavena mincovníkem s uzavíráním na zip. Navzdory kompaktním rozměrům 13,5 x 9,5 cm se do ní vejde vše potřebné: bankovky, mince, karty i fotky milovaného protějšku nebo dětí. Na penezenky-ahal.cz ji seženete za 579 Kč.

2. Černá elegance a krystaly se hodí ke všemu

Výrazně více prostoru pro vaše doklady, karty, peníze a drobné dokumenty poskytuje elegantní dámská peněženka Loren, která splňuje všechny předpoklady pro to, aby se stala hitem roku 2019. „Šrajtofle“ z pravé kůže o rozměrech 19 x 9 x 3 cm uvnitř ukrývá 8 kapes na karty, 3 kapsy na bankovky, mincovník i průhlednou kapsičku na fotky. Černému elegantnímu vzhledu, díky kterému se peněženka hodí jako doplněk k téměř každému outfitu, dodává šmrnc pás z krystalů umístěný na přední straně. Na penezenenky-ahal ji seženete za 899 Kč..

3. Krémová paráda od značky Golunski

Máte rádi krémovou barvu, jednoduché (ale vkusné) provedení a dostatek prostoru pro peníze, doklady a všechno okolo? Pak vás jistě zaujme peněženka Golunski z přírodní kůže o rozměrech 20 x 10,5 x 3 cm, která pojme až 12 platebních a zákaznických karet a do 3 kapes přes celou délku peněženky, 2 úzkých kapes a velkého mincovníku se vejde vše, co potřebujete. Na penezenky-ahal.cz ji seženete za 1299 Kč.

4. Kostkovaný vzor ve světlém provedení nechá vyniknout propracované detaily

Dobrou volbu do roku 2019 představuje také kožená dámská peněženka ve světle hnědé barvě s kostkovaným vzorem, kterou vyrábí výrobce Peterson. Peněženka je elegantně členěna do dvou částí. Ta první, chráněná klopou, obsahuje 14 kapes na karty, 3 skryté kapsy, 2 velké kapsy na bankovky, mincovník a průhledné kapsy na doklady a karty. Druhá polovina, která se skrývá pod zipem, obsahuje 2 kapsy na mince a navrch menší kapsičku na zip. Seženete ji na penezenky-ahal.cz za 1399 Kč.

Luxus pro náročné od Pierre Cardin

14 kapes na karty, 2 velké kapsy na bankovky, 4 skryté kapsy a prémiový vzhled. Luxusní dámská peněženka značky Pierre Cardin s rozměry 17,5 x 10 x 3,5 je vyrobena z pravé kůže a vejde se toho do ní opravdu hodně. Téměř na 100 % si přitom buďte jisti, že vám ji při placení nejedna slečna či dáma bude závidět. Tento luxus si můžete dopřát přibližně za 1579,- Kč. I tuto peněženku seženete na penezenky-ahal.cz.

Publikováno: 29. 01. 2019

Kategorie: Móda

Autor: Adam