Domů » Uchovejte si navždy vzpomínky na léto
Zábava a volný čas

Uchovejte si navždy vzpomínky na léto

Jaro se chýlí ke konci a většina z nás hledá výhodné last minute a pomalu balí kufry. I letošní léto by mělo proběhnout ve znamení opalování, koupání a především zážitků s lidmi, na kterým nám záleží. Máte-li možnost strávit dovolenou s partnerem či přáteli, rozhodně je nenechávejte doma. V kruhu svých nejbližších si vše užijete mnohem intenzivněji a budete mít na co vzpomínat. Chcete-li si vzpomínky uchovat navždy, neměli byste se spoléhat na svou paměť, ze které mohou časem vyprchat. Mnohem praktičtější je uchovat zážitky na fotografiích, které si můžete prohlížet i tehdy, když bude za okny padat sníh.

Momentky, nádherná místa i profi fotky

Předtím, než vyrazíte vstříc novým zážitkům, zkontrolujte, zda jste si přibalili fotoaparát. Nebo snad fotíte mobilem? Jistě, moderní telefony disponují poměrně dobrými čočkami a dokáží zachytit momentky, stejně jako vyfotit architektonické skvosty či přírodní úkazy. Buďme však upřímní – chcete-li skutečně ostré fotografie a to i za špatných světelných podmínek, budete muset sáhnout po plnohodnotném fotoaparátu. Ceny elektroniky neustále klesají a digitální fotoaparáty nejsou výjimkou. Slušný „digitál“ na běžné focení pořídíte od dvou, tří tisícovek. Stačí se podívat na široký sortiment populárního prodejce levneelektro.cz a jistě si vyberete svého favorita. Pokud vám digitální kompakty nestačí a rozhodli jste se pro polo-profi nebo rovnou profesionální focení, zaměřte se na vyšší třídu – zrcadlovky.

Jsou zrcadlovky zárukou dokonalé fotografie?

Fotíte-li několik let a máte dostatečné povědomí o základních i pokročilých technikách focení, udělejte si radost pořádným železem. Mějte však na paměti, že ani digitální zrcadlovky za několik desítek tisíc nezaručí dokonalé fotografie. Konečný výsledek závisí na umu a citu fotografa. Nemáte-li se zrcadlovkou žádné zkušenosti a nikdy jste nefotili na jiný, než automatický režim, raději sáhněte po lepším kompaktu. Udělá vám stejnou službu a navíc ušetříte.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!