Domů » Výhody a nevýhody elektronických cigaret: Znáte je?
Zdraví

Výhody a nevýhody elektronických cigaret: Znáte je?

O vapování (či vapingu) se traduje spousta polopravd a mýtů. Pokud vás napadlo, že skoncujete s kouřením, ale nepodařilo se vám to, možná by vám mohl vyhovovat přechod na elektronické cigarety. Rozebrali jsme pro vás výhody i nevýhody, konečný verdikt je na vás.

Výhody vapingu

Zřejmě největší výhodou vapování je nižší škodlivost oproti kouření. Zajímavé jsou především výsledky komplexních výzkumů odborníků z Royal College of Phisicians, dle kterých je o cca 95 % bezpečnější. Důvodem je fakt, že při vapingu nedochází ke spalování a nejsou s ním spojeny ani dehet a popel.

Mezi další podstatné benefity vapingu patří absence zápachu (některé příchutě, např. HQD, naopak velmi příjemně voní) či kontrola nad množstvím přijímaného nikotinu a vdechované páry.

Bez nadsázky lze říct, že si z bohaté nabídky příchutí vybere opravdu každý. Ohromné množství jich nabízí například HQD velkoobchod.

Za zmínku pak stojí i to, že elektronické cigarety umožňují okamžité uspokojení. Stačí zmáčknout tlačítko a potáhnout si. Většina modelů vydrží na jedno nabití i celý den.

A konečně cenová dostupnost. Sortiment e-cigaret je velmi pestrý a některé (jednorázové) modely stojí kolem 200 Kč. Dobrou volbou jsou například výše zmíněné jednorázovky HQD Wawe – nemají žádná tlačítka, fungují automaticky (stačí si potáhnout) a vydrží až 600 potahů. V průměru pak příznivci vapingu prokouří jen třetinu toho, co klasičtí kuřáci.

Nevýhody vapingu

V prvé řadě jde o složitost výběru. Elektronických cigaret je nespočet a někdy není snadné vybrat tu správnou. Na druhou stranu se nemusíte obávat, že byste museli disponovat zkušenostmi a znalostmi – samotný vaping je snadný.

Další nevýhody pak souvisí s užíváním nikotinu, který sice není karcinogenní, ale má i řadu negativních vlastností a vzniká na něm závislost.

Odradil by vás mohlo i to, že studie ohledně škodlivosti vapingu zatím neměly dlouhého trvání. Přeci jen jde o fenomén posledních deseti let, a tak chvíli potrvá, než odborníci vynesou na světlo dlouhodobé údaje. I tak se ale můžete spolehnout na to, že díky vapování nebudete čelit mnoha rizikům souvisejících s kouřením.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!