Žaluzie pro vaše soukromí i potěšení

Stínící systémy jsou pro naše domácnosti nezbytné. Zkuste si představit, že nebudete mít v oknech záclony, závěsy, žaluzie či rolety a určitě nám dáte zapravdu. Můžeme díky nim regulovat intenzitu slunečního záření, získáme pocit soukromí a v neposlední řadě poslouží jako stylová dekorace interiéru. Pokud máte za sebou výměnu oken za plastová, nebo si jen chcete zlepšit bydlení, určitě přemýšlíte, které žaluzie či rolety si vybrat. Pojďme se spolu podívat na výhody jednoho z nejoblíbenějších stínících systémů, vertikální žaluzie. Můžeme je najít v běžných domácnostech, stejně jako ve školách a luxusních kancelářích. Jedná se o univerzální systém pro zastíněné, který se hodí kdekoliv. Nabízí však mnohem více, než příjemné odstínění vašeho obydlí.

 Vertikální žaluzie všeho druhu

Pro většinu žen je hlavním kritériem při výběru stínícího systému vzhled. Pokud se vám příliš nelíbí venkovní či vnitřní rolety a klasické žaluzie se vám zdají příliš obyčejné, budou se vám ty vertikální zamlouvat. Jsou tvořeny jednotlivými lamelami, které lze otáčet pomocí řetízku. Moderní vertikální žaluzie však lze motorizovat a ušetřit si tak spoustu času. Žaluzie se díky motorickému pohonu dají velmi snadno regulovat jediným stisknutím dálkového ovládání. Co se designu týče, většina výrobců nabízí naprosto volnou ruku. Sami si můžete zvolit typ a barvu lamel, při čemž k velmi populárním typům vertikálních žaluzií patří ty s potiskem. Budou vypadat stejně dobře ve vašem obývacím pokoji, jako v pracovně či kanceláři.

Co ještě umí vertikální žaluzie?

Kromě toho, že získáte nenahraditelný stínící systém, vám vertikální žaluzie pomohou regulovat teplo v místnosti. Termoregulační vlastnost oceníte zejména během parných letních dnů, kdy se vaše bydlení nebude tak snadno přehřívat. Máte-li zvědavého souseda, který nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby se podíval, co zrovna děláte, budete mít po starostech. Díky žaluziím získáte to nejcennější – pocit soukromí a tedy bezpečí.

Publikováno: 31. 03. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: design | soukromí | stínící systémy | vertikální žaluzie | žaluzie