Domů » Proč začít cvičit jógu?
Zdraví

Proč začít cvičit jógu?

Zdá se, že józe přichází na chuť stále více našinců. Ovšem pozor, nejde o módní záležitost, která za pár měsíců či let opadne. Říká se, že kdo k józe přičichne, propadne ji jednou provždy. Pokud vás kamarádka přemlouvá, abyste s ni vyrazila na cvičení, neodmítejte pozvání a vydejte se vstříc novým spirituálním zážitkům! Prozradíme vám několik zásadních důvodů, proč byste měla zařadit jógu do života i vy…

K největším přínosům jógy patří výrazné zlepšení rovnováhy. Již po krátké době se zlepší postavení vašich svalů, kostí a kloubů. Fyzické rovnováze zároveň sekunduje i psychická – cvičení jógy odbourává stres a naučí vás správně relaxovat. Prokazatelně snižuje hladinu kortizolu, který je spouštěčem stresu.

Jóga je ideální řešení pro každého, kdo trpí bolestmi krční páteře, svalů či kostí. Během cvičení dochází k protažení celého těla, dokonce i svalů, o jejichž existenci jste neměla ani tušení.

Pravidelným cvičením dosáhnete lepší vytrvalosti, sníží se vaše klidová tepová frekvence, naučíte se správně dýchat a snížíte riziko poranění svalů. Vaše tělo bude odolnější a pevnější, což pocítíte zevnitř i navenek.

No a dobrá zpráva pro ženy, které bojují s nadváhou – není tajemstvím, že díky józe zhubnete. S cvičením totiž bývá spojen i zdravý životní styl a kvalitnější stravování.

Nahlodali jsme vás? V tom případě si pořiďte pohodlné oblečení na jógu a zapište se na první lekci. Krásné hadříky najdete ve specializovaném e-shopu Sitara.cz. Jedná se o originální oblečení přímo z pozemského ráje Bali. Tedy místa s jedinečnou přírodou i lidmi.

Oblečení Sitara můžete nosit nejen při cvičení. Podprsenky, kalhoty a tílka jsou velmi pěkná na pohled (harmonické barvy a typické hinduistické potisky) a budou vám dělat radost každý den.

A nezapomeňte ani na úžasné jóga šperky a doplňky. Bavlněná taška pro přepravu cvičební podložky vám určitě přijde vhod a stejně tak i harmonizující spreje s účinky krystalů, bylin a bachových květin.

Dejte nám vědět, jak vaše první cvičení jógy dopadlo!

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!