Jak využít staré kusy oblečení?

Články o ekologii a recyklovaní se na nás hrnou ze všech stran. Pokud chcete využít věci, které Vám jen zabírají místo v šatníku, udělat něco pro naši planetu a zároveň si doma něco vyrobit, pojďte si přečíst pár typů.

Nákrčníky

Nákrčníky mají široké využití. Dají se použít jako čepice, gumička, kukla, šála, nebo maska. Doma si ze starších elastických triček, můžete vytvořit svůj vlastní nákrčník. Budete potřebovat pouze overlock. S jeho pomocí, vyrobíte pevný šev, který se nevypárá. Nákrčník pouze z tenké látky, ovšem využijete pouze na jaře a na podzim. Pokud si chcete vytvořit nákrčník i na zimu, stačí pod látku našít flís. Pokud chcete dětem vytvořit nákrčník, ale chybí vám látka s dětským motivem, udělejte si svůj vlastní. Na jeho vytvoření budete potřebovat řezací plotr. Obsahuje předem nahrané motivy, nebo si díky skeneru můžete Vaši představu z papíru přenést na látku bez nůžek a starosti s vystřihováním.

Kraťasy

Staré kalhoty se zničenými nohavicemi nemusí letět do popelnice. Pokud Vám stále sedí a blíží se léto, za pomoci coverlocku a Vaši šikovnosti si můžete velmi jednoduše vytvořit kraťasy. Coverlock vytvoří šev, který můžete znát z konce nohavic u kalhot. Budete tak mít jistotu, že se Vám nerozpárají. Velká výhoda toho, že si kraťasy budete dělat doma sami je, že si zvolíte jejich délku přesně podle vás. Navíc budete mít jistotu, že stejné kraťasy na nikom jiném neuvidíte.

Látkové kapesníky

Každý si určitě pamatuje na látkové kapesníky, které nám jako malým nutily babičky. Na používání venku, nebo mezi lidmi se příliš nehodí, ovšem na domácí použití se hodí skvěle. Ušetříte za papírové kapesníčky z obchodu, nebudete se muset na podzim a zimu nosit s krabicemi do zásoby. Na jejich výrobu budete potřebovat overlock. Látku obšije a pokud chcete vytvořit kapesníky pro každého člena rodiny zvlášť, na monogram můžete použít šicí stroj.

Publikováno: 14. 06. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Adam