Vybrat sedací soupravu není jen tak. Na co si dát při výběru pozor?

Máte pocit, že vaše stávající sedací souprava již dávno nenaplňuje vaši představu o komfortním sezení? Zřejmě nadešel její čas. Nechte si přistavit kontejner a poděkujte jí za věrnou službu. A nesmutněte – její odchod na zasloužený odpočinek berte jako příležitost k tomu, abyste si udělala radost zbrusu novým kouskem. Vaše příští sedačka bude ve všech směrech lepší - držte se následujících tipů a určitě nešlápnete vedle.

V hlavní roli rozměry

Sníte o velké sedací soupravě do U? Pokud to dispozice vašeho obývacího pokoje dovolují, není jediný důvod, proč byste si ji nemohla dopřát. Na druhou stranu není vhodné umisťovat obrovskou sedačku do místnosti, která prostorem příliš nepřekypuje. Sedací souprava sice musí nabízet dostatek prostoru - ovšem ne za každou cenu. Jestli tušíte, že velký kus nábytku nebude to pravé ořechové, sáhněte po něčem kompaktnějším. I mezi menšími sedačkami najdete spoustu stylových kousků, které jsou velmi pohodlné a mnohem prostornější, než se na první pohled jeví.

I menší trojsedák může být velmi komfortní a elegantní. Foto: dona-shop.cz

Zároveň zohledněte fakt, zda budete nábytek využívat i k jiným účelům než k sezení. V případě nedostatku místa v bytě vám přijde vhod skrytý úložný prostor. Sedací souprava rozkládací zase poslouží jako postel pro hosty.

Dominanta, nebo doplněk?

Sedací souprava by měla být středobodem obývacího pokoje. Kusem nábytku, který na sebe strhává veškerou pozornost. Anebo ne? Pakliže tyto vlastnosti přisuzujete spíše obývací stěně, snažte se vybrat sedačku v konzervativnějším designovém novém provedení. Pokud však místnosti dominantní prvek chybí, není jediný důvod, proč by se jím nemohla stát právě sedací souprava. Podobná pravidla dodržujte také v souvislosti s výběrem vhodné barevné kombinace. Sedací souprava může doplnit stávající zařízení interiéru, nebo s ním být naopak v kontrastu. Na internetu najdete spoustu inspirativních fotografií a je jen na vás, zda zvolíte model v nevšedních barvách, nebo klasiku.

Bezesporu dominanta. Líbila by se vám právě taková rohová sedačka? Foto: dona-shop.cz

Kde se po sedací soupravě poohlédnout?

Ať už vám nakonec padne do oka sedací souprava rozkládací, „účko“, nebo dvojsedák doplněný křeslem, určitě si vyberete v Dona shopu. Specializovaný prodejce nábytku nabízí kvalitní sedací soupravy v atraktivním designovém provedení pro všechny typy interiérů. Dona shop patří k prodejcům, kteří si zakládají na prvotřídním servisu. Na vybrané výrobky poskytuje prodlouženou záruku, umožňuje nákup na splátky a zboží vám po domluvě dopraví až do bytu a zajistí montáž. A samozřejmě můžete počítat s velmi příjemnou zákaznickou podporou - vždy ochotně poradí s výběrem a pomůže k ještě spokojenějšímu nákupu.

Publikováno: 14. 03. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat sedací soupravu | jak vybrat sedačku