Příprava espressa nebyla nikdy jednodušší

Šálek horké kávy si čas od času dopřejeme téměř všichni- Někteří z nás tomuto kontroverznímu nápoji holdují i několikrát denně a hrstka ji pije doslova po litrech. Nápoj z plodů kávovníku se stal předmětem dlouhodobého zkoumání vědců, kteří se nemohou shodnout, jestli je pravidelné požívání zdraví prospěšné, či naopak. Na vině je alkaloid kofein, který podporuje srdeční činnost. Osoby s vysokým krevním tlakem by si proto měly dát na přílišné pití kávy pozor. Nám ostatním pochutina pomůže udržet pozornost i tehdy, když padáme únavou. Statistiky uvádějí, že i malý šálek kávy před jízdou automobilem značně snižuje riziko nehody.

Připlatit se vyplatí

Vaříte si presso, nebo dáváte přednost typickému „turkovi“? Na trhu je doslova nepřeberné množství variant a ačkoliv se spousta konzumentů orientuje na cenu, hlavní roli by měla hrát kvalita. Pití kávy přece představuje jakýsi obřad, během kterého můžeme alespoň na pár minut vypnout a vychutnat si její příjemnou chuť. Levné kávy se svými vlastnostmi kvalitním směsím v žádném případě nevyrovnají a zážitek z pití značně snižují.

Zdaleka nejoblíbenější variantou je v současné době espresso, které je typické pro svou silnou a mírně nahořklou chuť. Připravit chutné espresso však není zrovna jednoduché. Podstatnou roli hraje nejen kvalita kávym ale i samotný proces přípravy. Voda, ze které kávu vaříme, by měla být čerstvá a páka kávovaru vyčištěná. Nezapomeňte také kávu řádně upěchovat.

Perfektní espresso, latte machiato a cappucino

Dostali jste chuť na vynikající nápoj, ale odrazuje vás zdlouhavá a složitá příprava? Pořiďte si kompaktní kávovar Bosch Tassimo, který celý proces hravě zvládne za vás. Ať už zakotví ve vaší kanceláři, nebo naopak na kuchyňské lince, vždy se stane vašim věrným pomocníkem, který vám ušetři spoustu času a hlavně – připraví vám perfektní nápoj. Tassimo zvládá nejen espresso, ale i celou řadu dalších nápojů, jako je latte machiato či cappucino. Najdete ho i ve virtuálních regálech odborníka na elektro LevnéElektro.cz. Vzhledem k nízké ceně jsou kávovary ideálním dárkem k letošním Vánocům.

Publikováno: 02. 11. 2012

Kategorie: Sexy elektronika

Autor: Adam

Tagy: bosch tassimo | kávovar | kávovary | tassimo