Domů » Ušetřete za povinné ručení a sjednejte si novou pojistku z pohodlí domova
Pro ženy - řidičky

Ušetřete za povinné ručení a sjednejte si novou pojistku z pohodlí domova

Povinné ručení je aktuální téma a to nejen pro budoucí majitele motorového vozidla, ale i pro ty, kteří ho již ve vlastnictví nějaký ten pátek mají. Nemusíte být zrovna znalci segmentu pojišťovnictví, aby vám bylo zřejmé, že i povinné ručení (podobně jako téměř všechny ostatní druhy pojištění) nenabízí jen jediný subjekt, ale naopak téměř všechny pojišťovny. Cena pojistného se proto v závislosti na konkrétním produktu liší a často tak výrazně, že se vyplatí zvážit přechod ke konkurenci.

Do roku 2000 nabízela povinné ručení pouze jediná pojišťovna (Česká pojišťovna) a po pádu monopolu letěly ceny pojistného velmi rychle dolů. V současné době pojišťovny povinné ručení zdražují a nejvíce se změna výše pojistného dotkla takzvaných rizikových skupin řidičů. Tedy mladých a novopečených držitelů řidičského oprávnění, taxislužeb a autopůjčoven a tak dále. V některých případech povinné ručení podražilo i o několik desítek procent, což může znamenat navýšení o několik set nebo tisíc korun.

Nejste-li s výši vašeho pojistného spokojeni, najděte si levnější alternativu. Chcete-li se vyhnout schůzkám s obchodními zástupci jednotlivých pojišťoven, využijte online srovnání povinného ručení, které je mnohem rychlejší a navíc budete mít všechny nabídky pěkně pohromadě. Bude-li se vám některá z variant zamlouvat, nic vám nebude bránit v tom, abyste k vybrané pojišťovně přešli. Splníte-li všechny podmínky, které jsou předpokladem k vypovězení staré smlouvy, budete moct uzavřít novou a to opět přes internet.

Přehledné srovnání a spoustu užitečných informací o povinném ručení najdete na srovnávacím serveru www.mpojisteni.cz. Kalkulace je anonymní a na rozdíl od většiny ostatních srovnávacích portálů nebudete muset zadávat své telefonní číslo. Nebudete-li si s něčím vědět rady, pomůže vám tým odborníků, kteří jsou pro vás neustále k dispozici. Neplaťte za povinné ručení více než doopravdy musíte a najděte si pojistku, díky které ušetříte.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!