Jak zařídit dětský pokoj pro malou princeznu?

Při budování dětského pokoje pro holčičku je potřeba vzít v úvahu několik specifik, které malé slečny na rozdíl od mladých mužů mají. Jde například o sklon k parádění, větší množství oblečení, odlišné preferované barvy a podobně. Ať již zařizujete pokoj pro holčičku v miminkovském věku anebo pro malou parádnici, která se už chystá do školky, vždy byste měli vzít v úvahu její potřeby a tomu vše přizpůsobit.

Něco na spaní, něco na hraní

Stejně jako u kteréhokoliv jiného pokojíčku je důležité vytvořit malé princezně prostor pro bezpečné spaní. Dětská postel by měla být umístěna spíše v tmavším koutu pokoje a poskytovat dostatek prostoru pro pohodlné vyspání. Její nedílnou součástí je samozřejmě také matrace. Tu vybírejte s ohledem na materiály, ze kterých je vyrobena a preferujte spíše ty přírodní. I malá elegantní slečna bude potřebovat ve svém pokoji koutek na hraní, kde bude moci dovádět s kamarády či si užívat svá osamocená dobrodružství. Připravte jí do něj malířský stojan, indiánské teepee anebo dětský klavír a podpořte tak její kreativitu a umělecké vlohy.

Specifika dívčího pokoje

Obvykle už i velmi malé slečny ve věku okolo 2 let vědí přesně, co chtějí. Nechte je vybrat si do svého pokoje barvy, dětský nábytek i dekorace a vše podřiďte přání vaší dcery. Co by ale rozhodně v dívčím pokoji chybět nemělo je velké zrcadlo, které pomůže malé parádnici zvolit vhodný outfit na každý den. Myslete také na zónu pro krášlení s malým stolkem se spoustou šuplíčků, do kterých se vejdou sponky, gumičky, hřebínky a různé módní doplňky. Nezapomeňte na dekorace ve stylu oblíbených pohádkových postav vaší dcery a vše doplňte o měkké koberečky a přehozy ve světlých barvách, které si vaše malá zamiluje.

Nadčasový design

Chcete-li, aby pokojíček dceři dlouho vydržel, volte zejména nábytek v neutrálních a nadčasových barvách. Ideální je bílá, jemně fialová či světle oranžová. S hlavní barvou zkombinujte jednu barvu vedlejší a vsaďte raději na minimalismus. Díky tomu získáte dětský pokoj, který bude možno i v budoucnu snadno obměňovat podle vašich představ a přizpůsobovat ho nárokům vaší rostoucí dcery.

Publikováno: 15. 02. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam