Tipy, jak používat kontaktní čočky

S moderní dobou přichází také moderní inovace a vylepšováky, jak si ulehčit život. Kontaktní čočky jsou jedním z vynálezů, který svou jednoduchostí a pohodlností poskytuje svému nositeli vysoký komfort. Používají se jako řešení očních vad takřka všeho druhu. Díky pohodlnému materiálu tvořeného z velké části vodou jsou měkké a ani nepoznáte, že čočky máte v oku. Výhod, které kontaktní čočky nabízí, je nepřeberné množství, a proto jsme si pro vás v následujících řádcích připravili pár užitečných rad, jak o ně pečovat a jak je používat.

Výhody kontaktních čoček

Majitelé dioptrických brýlí nám jistě dají za pravdu, když řekneme, že klasické brýle mohou být mnohdy velmi nepohodlné. To především, pokud se vám brýle zamlží nebo sjíždí z nosu. Naopak kontaktní čočky poskytují ostré a kvalitní vidění v celém zorném poli. Příznivci bojových sportů jejich využití ocení dvojnásob, protože právě brýle mohou v tomto sportovním odvětví dělat pěkný problém. Ale také řízení a jiné aktivity, při kterých potřebujete periferní vidění.

Barevné čočky jsou stylové

Barevné kontaktní čočky slouží lidem, kteří nejsou spokojeni se svou barvou očí, a proto preferují raději přejít na jinou vhodnou barvu. K dispozici existuje široká škála barevných kontaktních čoček, jako jsou tónovací a krycí, které se vyrábějí v dioptrickém i nedioptrickém provedení. Barevné čočky levně seženete například v e-shopu TOP CRAZY. Nabídka e-shopu se pravidelně rozšiřuje a k dostání jsou i velmi odvázané kousky.

Jak si kontaktní čočky správně nasadit?

  • Před tím než začnete na čočky sahat si důkladně omyjte ruce.
  • Čočku vezměte pouze použitím špičkou prstu.
  • Ujistěte se, že čočka není naopak.
  • Dolní víčko stáhněte dolů a horní nadzvedněte.
  • Sledujte zrcadlo a čočku nasaďte, poté zamrkejte, abyste se ujistili, že čočka sedí správně.
  • Po pár minutách byste ani neměli vědět, že čočky máte na očích.
 

Publikováno: 24. 08. 2022

Kategorie: Móda

Autor: Adam