Tetování: Ano, nebo ne?

Má ho téměř každý ve vašem okolí a popravdě o něm uvažujete také – jen se nemůžete rozhoupat k akci. Co s tím? Tetování je velká věc. Anebo taky ne, každý k němu přistupuje tak trochu jinak. V tomto článku vám prozradíme odpovědi na nejčastější otázky a pokusíme se vyřešit vaše dilema.

Bolí to?

Pokud jste se návštěvě salonu vyhýbala ze strachu z bolesti, určitě vás potěší, že vpichování barev pod kůži není tak bolestivé, jak se o něm často traduje. Podstatné je, jaké místo zvolíte. Obecně jsou nejméně bolestivé ty části těla, kde je čistá a tuhá svalovina. Tedy ramena, vnější strana paží, předloktí, vnější strana stehen a lýtka. K nejbolestivějším místům patří klouby a plochy, kde se pod kůží nenachází svalovina – holeně, nárty, žebra atd. I tak je ale vnímání bolesti velmi individuální záležitost a v praxi záleží také na přístupu tatéra. Nicméně ne nadarmo se říká, že „pro krásu se musí trpět“ a i kdyby vás „kérka“ bolela, nepříjemné pocity brzy pominou a zůstane vám jedinečná ozdoba. Jak vypadají perfektně zpracovaná tetování Praha, se můžete podívat na stránkách salonu Unholy.

Jsou tetovací barvy bezpečné?

Pakliže tatér používá certifikované veganské barvy bez obsahu těžkých kovů a dalších látek, které by v kvalitní barvě neměly co dělat, pak se nemusíte obávat zdravotních rizik. U některých jedinců se může projevit alergická reakce – proto by měl tatér počkat, jak klient na barvu zareaguje.

Tetování doma vs v renomovaném salonu

Za kým byste si pro své tetování dojít? Pokud máte ve svém okolí zkušeného umělce, který disponuje veškerým vybavením a dodrží přísná pravidla hygieny, jděte do toho. Máte-li o schopnostech dotyčného jakékoliv pochybnosti, najděte si profesionála, který na vaší kůži vytvoří mistrovské dílo odpovídající vašim představám. Sázkou na jistotu je například zmíněné Praha tetování v salonu Unholy.

Publikováno: 21. 11. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam