ROMIKA vyrábí obuv nejvyšší kvality již přes 90 let

Znalcům a milovníkům kvalitní obuvi značku ROMIKA nemusíme představovat, ovšem široké veřejnosti možná její přítomnost ve vybraných buticích uniká. Historie německého výrobce se přitom píše již od roku 1921, kdy ji založili tři němečtí obchodníci. Během druhé světové války byla společnost kvůli židovskému původu dvou majitelů nucena vyhlásit úpadek a ujaly se ji banky. V roce 1936 se do jejího čela postavil Hellmuth Lemm a již brzy zaměstnával téměř 600 lidí. V té době ROMIKA vyráběla především gumovou a domácí obuv. Ve 40. letech 20. století se počet zaměstnanců zdvojnásobil, ale po bombardování na sklonku války klesl na pouhých 50. Ani to však produkci neutlumilo a o pár let později se ROMIKA stala synonymem pro německou kvalitu. Poptávka po pánské a dámské obuvi z její produkce rostla a sortiment se postupně rozšířil i o široké spektrum sportovních bot.

Průkopník, který se zasloužil o rozvoj obuvního průmyslu

Společnost ROMIKA je v mnoha oborech obuvního průmyslu považována za průkopníka. Speciální boty na tenis, běh a surfování totiž pochází právě z jejích továren. Ty se postupem času objevily také v dalších evropských zemích s v 80. letech 20. století firma vyráběla až 35.000 párů obuvi za den. Tehdejší kolekce byly v porovnání s konkurencí mnohem barvitější a navíc se nesly v duchu inovativních prvků, které se poprvé objevily právě v souvislosti s botami značky ROMIKA. Výrobce jako první uplatnil pěnovou gumu a podešev Vibram, ale také membránovou technologii. Úspěch však netrval věčně a po smrti zakladatele Hellmutha Lemma a následné změně vlastnické struktury ROMIKA upadla do platební neschopnosti. Značky se nakonec chopila společnost Josef Siebel Group, která ji opět postavila na nohy.

ROMIKA a současnost

A jak je to s botami ROMIKA dnes? Silné zázemí skupiny Josef Siebel dalo značce nové výrobní možnosti a v současné době vyrábí kolem 5 milionů párů bot ročně. Obuv je distribuována do více než 40 zemí na celém světě a těší se všeobecné oblibě. Aby také ne, boty ROMIKA kombinují stylový design, vysoce kvalitní materiály a maximální komfort. Pánskou, dámskou i dětskou obuv si můžete prohlédnout a zakoupit na www.romika.cz. A rozhodně nepřehlédněte exkluzivní módní kolekci Ladystar, která vznikla ve spolupráci se známou německou moderátorkou Danielou Katzenberger. [caption id="" align="aligncenter" width="450"]Lodičky z kolekce Ladystar Vysoké lodičky z kolekce Ladystar[/caption]

Publikováno: 26. 09. 2013

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: dámská obuv | dětská obuv | obuv romika | pánská obuv