Domů » Jak pečovat o vlasy během podzimu?
Móda Vlasy a účesy

Jak pečovat o vlasy během podzimu?

Chcete-li na své okolí zapůsobit zdravou a hustou kšticí, musíte se o ni starat. Péče o vlasy je nekonečný proces a měli byste k ní přistupovat tak, aby odpovídala specifikům daného období. V létě je vhodné používat produkty, jejichž účelem je ochrana před intenzivními slunečními paprsky a chlorovanou vodou. A jak se k péči o vlasy postavit nyní – na podzim? Pokud jste propadla dojmu, že během podzimních měsíců nic výjimečného nevyžadují, vyvedeme vás z omylu. Právě nyní byste se o ně měla starat ještě více a připravit je na zimu.

Naštěstí na to nebudete sama. Kvalitní vlasová kosmetika zajistí vlasům optimální hydrataci a lesk. K tomu slouží olejíčky a masky. Díky vhodně zvoleným olejům navíc zabráníte tomu, aby vám divoce poletovaly kolem hlavy. Po aplikaci přípravků budou hedvábně jemné a pěkně uhlazené.

A protože na podzim začínáte nosit čepice, měla byste si pořídit kosmetiku, díky které vlasy nabudou na objemu a nebudou po sundání pokrývky halvy zplihlé a elektrizující.

Co se týče masek, nabídka je velmi pestrá a není snadné vybrat tu správnou. Některé jen vlasy obalí silikonem, ale v podstatě je nijak neochrání. Raději si připlaťte za kvalitnější produkty s patřičným efektem. V případě jemných vlasů to s kůrou příliš nepřehánějte a pro jistotu přípravek zřeďte s vodou. Anebo raději použijte hydratační šampón.

Zvýšená podzimní péče by měla zahrnovat také ošetření speciální vlasovou kosmetikou pro povzbuzení vlasové struktury a uzavření vlasů. Opět dostanete na výběr z mnoha variant přípravků – pro namáhané, suché, barvené, oslabené či nepoddajné vlasy. Vyživující produkty působí zevnitř, čímž dosahují působivých výsledků za velmi krátkou dobu.

Rada na závěr: Chcete-li předejít zbytečnému lámání namáhaných vlasů, nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou. Snažte se příliš nepoužívat fén a raději vlasy nechte uschnout volně. Prospěje jim to.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!