Domů » Proč jet na dovolenou na Kapverdy?
Cestování a dovolená

Proč jet na dovolenou na Kapverdy?

Při pohledu na venkovní teploměr se sice podzim v Česku jeví jako naprosto ideální, ale nenechte se mýlit. Dejte přírodě ještě chvilku a budete mít co dělat, abyste se doma zahřála pod dekou, samozřejmě s horkým čajem v ruce. Pokud si za sychravé a chladné počasí příliš nepotrpíte, máme pro vás perfektní tip. Sbalte si plavky, kraťasy a tričko – a vydejte se na dovolenou na Kapverdy. Jaké počasí vás tam na přelomu podzimu a zimy čeká, a proč byste se vlastně měla vydat právě na některý z těchto ostrovů?

Skvělé počasí po celý rok

Období podzimu, zimy a jara se jeví pro návštěvu Kapverdských ostrovů jako ideální. Destinaci si zamilovali náročnější turisté, kteří si potrpí na perfektní počasí a pohlednicové písečné pláže. Obecně vzato můžete na Kapverdy vyrazit kdykoliv během roku – podle statistik je 350 dní slunečných. Přesto byste měli vědět, že nejtepleji je zde v měsících červenci, srpnu, září, říjnu a listopadu. Teploty se pohybují kolem 25°C, ale výjimkou nejsou ani „třicítky“.

Proč právě Kapverdy?

Míst, kam se dá vyrazit za sluníčkem, když je u nás chladno, je nespočet. Tak proč byste měla rozbít prasátko právě kvůli návštěvy Kapverdských ostrovů? Důvodů je víc než dost a vsadíme se, že i vy si mezi nimi najdete to své. Tak tedy:

  • letí se pouze 6 hodin,
  • obyvatelé Kapverd jsou velmi milí a ochotní, zamilujete si je,
  • volný řas na Kapverdách lze trávit relaxací i adrenalinovými sporty,
  • dovolená na Kapverdských ostrovech sice není zadarmo, ale platí „za málo peněz hodně muziky“,
  • ostrovy jsou velmi bezpečné, kriminalita minimální,
  • místní jídlo je velmi chutné a kuchyně pestrá,
  • moře je čisté a voda příjemná,
  • konají se zde karnevaly a další (pro nás Evropany) nevšední akce.

A to je teprve začátek. Až budete na místě, zaručeně poznáte, proč si Kapverdy drtivá většina turistů zamiluje. Shrnuto a podtrženo, kdybyste zůstala doma, byla byste sama proti sobě.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!