Elektronická cigareta – opravdové potěšení pro kuřáky

Kouření je jeden z nejhorších zlozvyků, ale vzhledem k tomu, že i zlozvyk je železná košile, jen těžko se ho zbavíte ze dne na den. Pokud jste si však dali novoroční předsevzetí, že s kouřením nadobro skončíte, mohla by vám pomoci takzvaná elektronická cigareta. Důvodů, proč nahradit klasické cigarety geniálním vynálezem je hned několik. Dost možná zaujmou výhody e-cigarety i vás. Jaká ve skutečnosti je a má do budoucna šanci nahradit klasické cigarety?

S e-cigaretou kouříte zdravě

Kouření není moderní a už vůbec ne zdravé, ale zkuste to kuřákovi vysvětlit. E-cigareta je jiná, protože neničí kuřákovo zdraví. Princip je jednoduchý, kouř nevzniká hořením, ale odpařováním speciální tekutiny. Kuřák tak do děla dostane potřebné množství nikotinu, ale nikoliv karcinogenní látky. Na rozdíl od nikotinových náplastí bude mít pocit, že skutečně „kouří“, což je podstatné. Pro lidi, kteří jsou na kouření závislí je totiž důležité vychutnat si kouř, který inhalují a nikoliv pouze dostat do těla dostatečnou dávku nikotinu. Chcete-li omezit či přestat kouřit, může vám elektronická cigareta výrazně pomoci.

Kouření bez zápachu?

Setkáváte se s nevraživými pohledy kamarádů-nekuřák, kterým vadí nepříjemný zápach? Od e-cigaret nic podobného nečekejte, což je další důvod, proč je vyměnit za klasické cigarety. Pakliže navíc sledujete aktuální dění, jistě jste zaznamenali záměr zákonodárců – zdražit cigarety a udělat nich téměř nedostupné zboží. Z dlouhodobého hlediska je e-cigareta mnohem levnější. Vstupní investice se velmi rychle vrátí a náplň nestojí zdaleka tolik, co krabička cigaret.

Vybírejte ostražitě

Dejte si pozor na levné napodobeniny od asijských výrobců, které nevydrží déle, než pár dní. Skutečně kvalitní e-cigarety pořídíte na nikotin.cz, přičemž velmi zajímavou volbou je dotovaná elektronická cigareta UNICAAT. Na nikotin.cz se navíc dozvíte celou řadu důležitých informací, které vám pomohou s výběrem té pravé e-cigarety. Nic, jako univerzální elektronická cigareta neexistuje a každý kuřák ocení jiný typ.

Publikováno: 07. 06. 2012

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: e-cigareta | elektronická cigareta | kouření | nikotin | nikotin.cz | zdravé kouření