Buďte „světová“ - naučte se alespoň jeden cizí jazyk!

Řeč patří k základním způsobům mezilidské komunikace a zřejmě vám nemusíme vysvětlovat, proč byste se měla učit cizí jazyky. Respektive alespoň jeden „univerzální“, se kterým se domluvíte téměř všude. Anebo snad máte pocit, že vám bude další řeč k ničemu? Přesvědčíme vás o opaku.

Proč umět cizí jazyk?

Cizí jazyk je jedním ze způsobů, jak projevit svou osobnost. A protože žijeme v době, kdy se jednotlivé národy i kultury mísí rychleji než kdy předtím, je jen na vás, zda zvládnete s cizinci komunikovat, nebo to necháte na ostatních a budete „postávat v koutě“. Je dobré si uvědomit, že žijeme ve střední Evropě a znalost minimálně dvou jazyků je určitě na místě. Stejného názoru je ostatně i Evropská rada, která nabádá obyvatele k tomu, aby své jazykové znalosti průběžně rozšiřovali. Cizí jazyk vám umožní komunikovat i jinak než v mateřštině a rozšíří vaše obzory. Spousta lidí si myslí, že pro cizí jazyk najde využití pouze při cestování. Tak to ale není. Silnou motivací by mohla být také dostupnost informací. Díky dalšímu jazyku budete schopna přijímat informace i jinak než v češtině – naladíte si zahraniční televizi či rádio a otevře se vám i svět internetu. Zároveň zvýšíte své šance na kariérní postupů. Zaměstnavatelé jsou si vícejazyčného prostředí Evropy vědomi a kladou na zaměstnance stále větší nároky. Toužíte-li po lépe placené pozici, pravděpodobně vám nic jiného nezbude.

Kde se cizí jazyk naučit?

To je otázka na tělo, protože každému sedí něco jiného. Většina lidí však shledává jako ideální kvalitně koncipované kurzy v jazykovce. Dobrou volbou je například jazyková škola Praha Britannika, která staví na jednotném metodickém přístupu kombinujícím různorodé a kreativní procvičování jazyka v ústní a písemné formě. Lektoři používají moderní pomůcky a studenty motivují ke skvělým výkonům. Jazyková škola Praha 2 je známá i tím, že pořádá jazykové pobyty na Maltě a v Anglii a zájemcům umožňuje intenzivní individuální studium. Jdete do toho a budete „světová“?

Publikováno: 21. 09. 2018

Kategorie: Vzdělání

Autor: Adam

Tagy: proč se učit cizí jazyk