Rodiče pozor: přijímací zkoušky na SŠ jsou za dveřmi!

Rodiče si budou muset zanedlouho přichystat pevné nervy. Čas utíká jako zběsilý a již za pár týdnů začnou první zkoušky na střední školy. Pro jejich ratolesti jde o důležitý krok, který se může výrazně promítnout v jejich budoucnosti. Děti sice často přijímačky nepokládají za příliš důležité a spíše než podle oboru, volí školu podle toho, kam se se chystají jejich kamarádi. A možná právě proto se je snažíme se všech sil přesvědčit, aby si vybrali právě tu a tu školu. Školáci naše rady sice neocení, ale za pár let zjistí, že se rozhodli správně. Chtějí-li však v testech uspět, neobejdou se bez svědomité přípravy. Otázky, které jsou obsaženy v testech, se totiž velmi často výrazně liší od učiva, které žáci doposud v rámci výuky probrali. Přesně znění otázek, které jsou v testech obsaženy, vašim dětem nikdo neprozradí. Přijímací zkoušky se rok od roku mírně mění, ovšem tématické okruhy zůstávají stejné. A právě z toho je dobré vycházet při přípravě. Udělejte si malý výlet do místního knihkupectví a pořiďte dětem učebnice pro přípravu na přijímací zkoušky na SŠ. V prodeji jich je celá řada a kromě těch obecnějších určitě natrefíte i na knihy, v rámci kterých se autoři zaměřili na specifický okruh otázek.

Nedaří se vám sehnat učebnice? Víme, kde je zaručeně mají!

Konkrétní učebnici vám jistě poradí i kantor, který děti na přijímací zkoušky připravuje. Pokud na ni nenatrefíte ve specializované prodejně, nevěšte hlavu. Prakticky všechny materiály lze objednat z pohodlí domova v e-shopu ucebnicemapy.cz. Naleznete zde učebnice pro gymnázia, ale i umělecké integrované střední školy. Ceny jsou zpravidla nižší než v kamenných prodejnách a v případě nejasností se můžete spolehnout na radu odborného personálu, který má e-shop na starosti. Ať už se jedná o učebnice pro Český jazyk nebo zeměpis, vždy se můžete spolehnout na expresní dobu dodání.

S přípravou nevyčkávejte a nezapomeňte děti motivovat

A kdy je vhodné s přípravou na přijímací zkoušky začít? Studenti si většinou začínají opakovat doslova na poslední chvíli. Snažte se proto svým dětem vysvětlit, jak moc je pro ně tato událost důležitá a přimějte je k učení s dostatečným předstihem. Nezapomeňte je dostatečně motivovat a nevystavujte je přílišnému tlaku. Stres je odjakživa největším nepřítelem a mohli by kvůli němu testy zbytečně pokazit.