Posilujte imunitu nejen kvůli covidu!

Už je to téměř rok, co se celý svět potýká s pandemií koronaviru a z posilování imunity se stala disciplína, které se věnujeme takřka nepřetržitě. Na druhou stranu je na místě zdůraznit, že naprostá většina lidí onemocnění přečká docela v klidu. Ale protože jeden nikdy neví – a navíc ve vzduchu poletuje daleko více virů, jsou zdravá životospráva a další aspekty udržování funkční obranyschopnosti vskutku na místě. Jaké konkrétní kroky byste měli podniknout? Není jich moc a nejsou složité.

Konzumujte zdravou stravu

Strava bohatá na vitamíny a stopové prvky je základem pevného zdraví. Proto by se měl jídelníček skládat především z ovoce a zeleniny. Pohlídejte si zejména příjem vitamínů C, A či E, které patří mezi silné antioxidanty. Pokud dostatečný příjem zdravých potravin není ve vašich silách, zásobte se kvalitními doplňky stravy. Přírodní produkty najdete například pod českou značkou Naturvita, jmenovitě lze doporučit Reishi + zinek a vitamín C a Antistres. Obojí včetně dalších produktů zakoupíte bezpečně z pohodlí domova v Gigalékárně, podrobný popis na stránkách výrobce (zde o Reishi... a zde o Antistresu).

Dodržujte základní hygienická opatření

Ne nadarmo se říká „čistota půl zdraví“ a pravdou je, že mytí rukou po příchodu z vnějšího prostředí a průběžná desinfekce domácnosti určitě nejsou marné. Co se týče aktuální hrozby, tedy koronaviru, je vhodné dodržovat sociální odstup a nosit roušku.

Vyvarujte se alkoholu a cigaret

Alkohol si s posilováním imunity vůbec netyká. Alkoholické nápoje, jsou-li konzumovány v nadměrném množství, případně v menším množství, ale pravidelně, výrazně narušují správné fungování imunitního systému. Kouření pak snižuje obranyschopnost také u pasivních kuřáků. Rozhodně proto není od věci s alkoholem i cigaretami ku prospěchu zdraví „seknout“!

Publikováno: 08. 01. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam