5 důvodů pro pořízení koloběžky s velkými koly

Hledáte novou aktivitu, kterou byste mohli sdílet s celou rodinou? Pokud vás omrzelo kolo, vsaďte na koloběžku s velkými koly. Jízda na ní je skvělý zážitek a nikdy vás neomrzí. Připravili jsme pro vás 5 důvodů, proč byste s pořízením koloběžky neměli váhat ani minutu!

Jízda je snadná

Proč si komplikovat něco tak jednoduchého, jako je pohyb? Jízdu na koloběžce si velmi rychle osvojíte a budete při ní zažívat radost. Navíc můžete kdykoliv seskočit a pokračovat pěšky. Automobilům se vyhnete jízdou po chodníku nebo po cyklostezce.

Úleva od bolestí zad a kloubů

Koloběžky s velkými koly doporučují fyzioterapeuti pacientům s bolestmi zádového svalstva a končetin. Zároveň slouží jako rehabilitační prostředek proti bolestem bederní a krční páteře. Mimo to je jízda velmi šetrná ke kloubům.

Hubnutí s radostí

Toužíte-li shodit nějaké to kilo, pak se vám bude hubnutí na koloběžce zamlouvat. Možná jste to doposud netušili, ale jízdou spálíte až o 30 % více energie než na kole. Koloběžka je srovnatelná se svižným během či aerobicem. Výhodou jízdy na koloběžce je, že rovnoměrně zatěžuje svaly na celém těle, což se v chladnějším období projeví tak, že neprochladnete.

Nejlepší přítel ve městě

Město je plné překážek, které lze pohodlně zdolat právě na koloběžce. Některé vzdálenosti paradoxně překonáte ještě rychleji než na kole a o MHD nemluvě. Koloběžka je praktická, elegantní a stylová – můžete si ji vzít s sebou při každé příležitosti.

Cenově dostupná a nenáročná

Koloběžky pro dospělé nejsou drahé – oproti kolu stejné kvality je cena přibližně třetinová. Údržba je nenáročná a na kvalitním kousku se nemá moc co porouchat. Tak co vy na to? Potřebujete snad další důvody, proč si pořídit 100% ekologický dopravní prostředek a vyrazit na výlet s celou rodinou?

Publikováno: 29. 03. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Adam