I pracovní oděv by vám měl padnout jako ulitý!

Pracovní oděv svého nositele v první řadě chrání. Při výběru je však na místě zaměřit se i na jiné parametry! A my vás s nimi seznámíme. Hlavní funkcí pracovního oděvu je ochrana před ušpiněním, úrazem, přehřátím či prochladnutím stejně jako negativními účinky chemických a jiných látek. Pracovní oděv ovšem je i jakýmsi poznávacím znamením. Například zdravotní sestřičku od kuchařky poznáme právě podle pracovního oděvu. A na základě jakých parametrů vybrat ten pravý?

Vybíráme pracovní oblečení

Při výběru vhodného pracovního oděvu je vhodné se zaměřit na několik hlavních parametrů. Jedním z nejdůležitějších je jeho materiál, který je úzce svázán s oborem, pro nějž je určen. Jiný oděv vyžaduje svářeč, jehož pracovní oblečení chrání před vysokým žárem, jiný pracovník v mrazírenském průmyslu, v jehož zájmu je ochrana před nízkými teplotami.

Jaký materiál?

Pracovní tričko například doporučujeme buď ze stoprocentní bavlny, popřípadě dobře prodyšného a rychle schnoucího polyesteru. Velké nároky mějte i na pracovní bundy a kalhoty. U nich si spolu s pružným materiálem odolným proti protrhnutí všímejte i kvality provedení, především pevných švů, které jsou zárukou, že se vám oděv hned tak nerozpáře.

Jakou velikost?

Dalším důležitým parametrem je velikost. Pracovní oděv vás nesmí nikde tlačit ani omezovat v pohybu. Neměl by na vás ale ani plandat. Pokud oblečení nakupujte v kamenném obchodě, dobře si ho vyzkoušejte. Rozhodnete-li se pro prodej na e-shopu (doporučujeme velkoobchod xfer.cz, který najdete pod odkazem pracovní oblečení Brno), vycházejte při výběru z tabulky velikostí, kterou najdete po rozkliknutí vámi zvoleného modelu.

Jaká barva?

Důležitá je i barva pracovního oděvu. Obecně platí, že do tzv. čistých oborů (zdravotnictví, gastronomie) jsou vhodné oděvy světlých a pastelových barev, obory tzv. špinavé vyžadují oděvy spíše tmavších barev. Nezanedbatelná však je i estetická stránka věci. I zaměstnanci provozoven, které se neobejdou bez speciálního oblečení, v něm chtějí vypadat dobře. A tomuto požadavku se trh přizpůsobuje. Najdeme na něm pracovní trička různých barev i pracovní kalhoty a bundy praktických a slušivých střihů. I pracovní oděv vám zkrátka musí padnout jako ulitý. Stejně jako sako.

Publikováno: 30. 12. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam