Odvlhčovače a jejich nadstandardní funkce, které vám zpříjemní život

Řešíte problémy s plísní? Domácí odvlhčovače neboli vysoušeče vzduchu slouží k eliminaci nadměrné vlhkosti – mnohé přístroje však nabízí více než ostatní. Tzv. doplňkové funkce mohou významně ovlivnit efektivitu práce přístroje, ale stejně tak sloužit jen jako lákadlo na potenciální zákazníky. Udělejte si jasno ohledně nejzajímavějších funkcí na základě přehledu v následujících řádcích.

Displej

Přítomnost displeje je bezesporu příjemná. Uvidíte na něm nastavené hodnoty a získáte lepší přehled o tom, co se právě děje.

Senzor vlhkosti

Pokud odvlhčovač disponuje senzorem vlhkosti, automaticky se vypne po dosažení požadované hodnoty. Jinými slovy – nebudete ho muset hlídat.

Časovač

Potřebujete, aby se vysoušeč vzduchu spustil v určitou hodinu? Pořiďte si model s časovačem a budete mít po starostech.

Čistič vzduchu a UV lampa

Mnohé přístroje nejenže absorbují vlhkost – navíc vzduch čistí od prachu, kouře, pylů, alergenů a dalších látek, které ve zdravém prostředí nemají co dělat. Pokud má odvlhčovač také UV lampu, poradí si i s viry a ostatními patologickými činiteli.

Ionizátor

Díky ionizátoru může vysoušeč obohatit vzduch o záporné ionty. Běžný přírodní jev je prospěšný našemu zdraví – díky záporným iontům se nám lépe dýchá, lépe se soustředíme, jsme méně unavení atd.

Regulace výkonu

Odvlhčovače s funkcí regulace výkonu umožňují individuální nastavení intenzity vysoušení vzduchu podle aktuální potřeby.

Anti-freeze

Díky anti-freeze ochraně odvlhčovč vzduchu nezamrzne.

Sušení prádla

Pořídit si odvlhčovač proto, aby vám pomohl s vysoušením prádla? Pokud ho výrobce vybavil speciální funkcí, jednoznačně se k danému účelu hodí. A mimochodem – použití vysoušeče rozhodně není od věci, během procesu schnutí se z prádla uvolní až 2 litry vody! Pokud vám dělá výběr odvlhčovače vrásky, obraťte se na eprofi.cz – specializovaného prodejce, v jehož nabídce najdete také mobilní horkovzdušná topidla a další zařízení. S výběrem odvlhčovače i topidla na pb, elektrického či diesel topidla vám ochotně poradí.

Publikováno: 16. 10. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam