Odborníci mají jasno - kojené děti jsou inteligentější, spokojenější a zdravější

O důležitosti kojení toho bylo napsáno velmi mnoho a téměř každá maminka ho pokládá za naprostý základ toho, co může svému miminku do prvních let jeho života dát. Mateřské mléko obsahuje méně bílkovin než mléko u jiných savců a to proto, protože se u novorozence vyvíjí především mozek. Je v něm bohaté zastoupení imunologicky aktivních protilátek, které se významnou měrou podílí na vývoji imunitního systému dítěte, ale také některé adipokiny. Díky nim mají kojené děti v dospělosti mnohem méně problémů s obezitou a poruchami metabolismu. Vysokým obsahem důležitých látek v mateřském mléku ovšem pozitivní účinky kojení teprve začínají...

Podle nejnovějších lékařských a psychologických výzkumů má kojení významný vliv také na inteligenci a celkovou pohodu kojence. Na rychlejší rozvíjení inteligence má vliv sání, které aktivuje nervová zakončení a svaly. Kojené dítě je navíc v úzkém kontaktu s matkou, díky čemuž se cítí bezpečně.

A neměli bychom zapomínat ani na pozitivní účinky kojení vůči samotné ženě. Kojení matku chrání před infekcemi a snižuje riziko krvácení po porodu. Kojící hormony se podílí na správném tvarování dělohy a zvýšený výdej kalorií napomáhá k rychlejšímu získání původní hmotnosti. Podstatné je také významné snížení rizika výskytu rakoviny prsu.

Některé ženy bohužel i navzdory všem zmíněným pozitivům nechtějí kojit, případně od kojení velmi brzy upustí. Mezi hlavní důvody patří zvýšená citlivost prsou, ale také obavy z toho, že se kvůli jejich dočasně zvětšenému objemu změní jejich tvar. Tyto problémy však lze efektivně řešit pomocí kojící podprsenky.

Kojící podprsenka je pečlivě zkonstruovaná tak, aby poprsí zůstalo správně tvarováno a zároveň bylo dostatečně chráněno. Na trhu se objevilo také speciální prádlo Anita s patentovaným systémem, který umožňuje jednoduché otevírání a zavírání košíčků jednou rukou. Žena díky němu nemusí odkládat dítě ani tehdy, když se kojení připravuje.

Podprsenka Anita má dokonale zapracovanou prsní podpěru, která zajišťuje pevné držení poprsí, bezešvé košíčky, které jsou vhodné i pro velmi citlivá prsa, ohebné a přirozeně tvarované kostice a elastický zadní díl, který lze nastavit do tří poloh.

Kojící podprsenky Anita, ale také kvalitní těhotenské a mateřské prádlo najdete ve specializovaném e-shopu www.bilatara.cz.

Publikováno: 13. 07. 2013

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: kojící podprsenka | kojící podprsenka anita | kojící podprsenky