Matrace musí být hlavně pohodlná, takže vybírejte pečlivě

Každý se chce ráno probouzet svěží a plný energie, proto je tolik důležitý správný výběr vaší nové matrace. Věnujte tomu mimořádnou pozornost a budete spát jako v bavlnce. Nebudou vás bolet záda a také si nebudete připadat, jako byste byli vzhůru celou noc. Jednoduše je na čase, abyste se dobře vyspali.

Výběr matrace

V prvé řadě si uvědomte, k čemu má sloužit. Pokud ji budete používat jen k občasnému spaní, není nutno se jí nějak moc zaobírat. Pokud ji však budete používat každý den, výběr pečlivě zvažte. Také do dětských postýlek, studentských postelí nebo pro dospělého budete volit jiný typ matrace a její jinou tvrdost. Existuje celá řada možností.
  • Pěnové,
  • sendvičové,
  • pružinové.

Zvažte tvrdost matrace

  • Existuje 7 typů tvrdosti. Přičemž jednička je nejměkčí a sedmička nejtvrdší.
  • Nejměkčí matrace jsou vesměs vyráběné z pěny. Oblíbená je hlavně paměťová pěna.
  • Nejoblíbenější je střední tvrdost, kdy každá ze stran může být jiná. Oceníte to hlavně, když kupujete matrace v akci 1 + 1. Každý z partnerů může spát na jiné straně a používat tuhost, která mu vyhovuje.
  • Tvrdší zase ocení hlavně alergici, protože jsou mnohem prodyšnější. Jsou také vhodné pro lidi s nadváhou.

Zdravotní matrace

Mnozí prodejci nabízejí ve svých obchodech také zdravotní matrace, které dokážou optimálně rozprostřít váhu celého těla a uvolnit tak napjaté svaly po celém dnu. Dávejte si však pozor na to, aby takový výrobek měl certifikaci. Jedině tak si budete jisti, že prošel náročnými klinickými testy a je opravdu zdravotní. Taková matrace výrazně prospívá vašemu zdraví a zlepšuje psychickou a fyzickou pohodu. Pořádně si promyslete, co musí splňovat vaše nová matrace a hlavně, pro koho je určena. Nezapomeňte, že děti by neměly mít polohovatelnou matraci, protože stále rostou a jejich vývoj ještě není ustálený.

Publikováno: 21. 05. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam