Jak na skvělou oslavu narozenin? Hlavně zvesela!

Jako dítě jste každé narozeniny vítala s radostí, dnes už je to pro vás možná spíše událost nemilá, protože ji musíte uspořádat sama. Oslavu narozenin si přesto zasloužíte, obzvlášť, když se jedná o (polo)kulatiny. Pojměte ji vesele a pořádně se pobavte se svými hosty. V dnešní uspěchané době plné stresu si přece pár hodin pořádné zábavy zasloužíte!

Doma, nebo v restauraci či klubu?

Oslava doma má své výhody. Především ušetříte peníze za pronájem prostoru a zároveň si můžete veškeré občerstvení obstarat sama podle svého gusta (a samozřejmě o poznání levněji). Mnohem levnější je také alkohol zakoupený v supermarketu. V restauraci za něj zaplatíte o poznání větší částku. Domácí večírky se ovšem hodí jen pro komornější společnost. Navíc se musíte smířit s časově náročnou přípravou a s následným úklidem. Pokud se rozhodnete slavit „ někde venku“, porozhlédněte se po vhodných prostorách včas a rezervujte si stůl či sál dříve, než vám ho obsadí jiní.

Výzdoba dělá atmosféru

Když chcete veselou oslavu, musíte se postarat o to, aby bylo veselé samotné prostředí. Nepodceňujte proto výzdobu - chcete-li se na chvíli vrátit do dětských let, rozvěste po místnosti nafukovací balonky. Hosty tím stoprocentně pobavíte. Pro decentnější vzhled volte kombinace maximálně dvou barev. Jestli jste ovšem bláznivější povahy, sáhněte po pestrobarevných balóncích se zajímavými vzory. Skvělou volbou jsou sety balonků s heliem. Nezapomenutelné atmosféry dosáhnete tak, že do pozvánky napíšete, aby hosté dorazili v kostýmu či masce.

Chutné a pestré občerstvení je základ

Lidé mají různé chutě, proto je ideální objednat nebo připravit na večírek raut, ze kterého si každý vybere podle sebe. Tolerovat byste měli různé diety a omezení ve stravování. Nezapomeňte se proto pozvaných přeptat na to, co jedí a co ne, a případně jim přizpůsobit nabídku občerstvení. S ohledem na boom vegetariánství a veganství je vhodné připravit bezmasé pochoutky.

3 praktické tipy

Nakonec pro vás máme tři praktické tipy:
  1. Zhruba dva až tři dny před večírkem si nechte od hostů potvrdit účast. Může se stát, že nakonec někdo "onemocní", ale budete mít alespoň představu, kolik lidí se sejde.
  2. Připravte si pár rychlých her, které případně rozbijí ticho a povzbudí zábavu.
  3. Vše potřebné pro přípravu skvělé oslavy najdete v e-shopu OLO.

Publikováno: 21. 10. 2019

Kategorie: Zábava a volný čas

Autor: Adam