Kupujete starší rodinný dům? Zaměřte se na tato slabá místa

Konečně je to tady. Váš sen se stane skutečností – budete bydlet ve svém. Těžce vydělané peníze společně s finančními prostředky, které vám po zdlouhavém a vyčerpávajícím procesu zapůjčila banka, nalijete do staršího, leč velmi útulného rodinného domku. Už se vidíte, jak popíjíte kafe na terase a nasáváte čerstvý vzdoušek. O něčem takovém byste si mohla v paneláku nechat jen zdát. Buďte však obezřetná a zkontrolujte si před prodejem slabá místa, jejichž opravy by vás mohly vyjít na nemalou částku.

Dešťová voda teče do základů

Na první pohled to není vidět, ale jakmile začne pršet, voda se z okapů dostává pod základy a vzlíná stěnami. Kromě toho, že se tvoří plísně, dochází k rozrušování základů, které mohou pozvolna klesat a působit praskání zdí. Okapy je třeba dát do pořádku! A prověřte si, jak moc se dešťovka na domě podepsala.

Kanalizace přes sousedovu parcelu

Zkontrolujte, kudy vede kanalizační stoka. Pokud je pod sousedovým pozemkem a nemáte na ní věcné břemeno, může se v budoucnu stát, že ji soused poruší (např. při výkopu bazénu apod.). Profesionálové z dobrezumpy.cz, kteří dodávají kvalitní betonové žumpy do Hradce Králové i do jiných měst, zároveň upozorňují, aby si zájemce o koupi domu zkontroloval technický stav nádrže.

Příliš nízké krovy

Nedávejte na první dojem. Zdánlivě velké podkroví může být po zateplení mnohem menší. Dokonce tak malé, že se do něj nevejde vše, co jste původně plánovala. Proto chopte metru a všechny rozměry pečlivě změřte. Vyhnete se nepříjemnému zjištění, že vám nezbude, než zvednout střechu.

Moc malý pozemek

Cenovka je lákavá a ani si neuvědomíte, že stavba zabírá většinu titěrného pozemku. Ten je tak malý, že vám neumožní přistavět a dokonce se na něj nevejde ani pergola. Odborníci z dobrezumpy.cz se s takovou situací setkali, při převozu betonové žumpy do Liberce. V rámci výměny staré žumpy musel majitel pozemku vybourat plot – jinak by nebylo možné provést výkopové práce.

Publikováno: 20. 02. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam