Krejčovina na zakázku nevymřela

Přestože oděvní svět zcela zaplavila vlna levných hadříků z Číny a prakticky tak znemožnila evropským výrobcům být konkurenceschopní, české zlaté ručičky se neztratily. Stále ještě se najdou patrioti, kteří si na tuzemskou kvalitu potrpí a hlavně máme mraky šikovných šiček, co odvádí precizní práci. Poctivá krejčovina, jež garantuje, že vám šaty nebo oblek vydrží déle než jednu sezónu, je naštěstí nakažlivou záležitostí, a tak, kdo jednou zkusí, nechce jinak. Dobrá práce se cení všude, krejčovinu nevyjímaje. Přestože vyučených švadlen z oděvních učilišť rok co rok oficiálně ubývá, nahrazují je zapálené nadšenkyně, které se neváhají rekvalifikovat a dále zdokonalovat.

Klasika stále táhne

Pro svou práci využívají klasické šicí stroje, ale i speciální nástroje, jako jsou overlocky, coverlocky nebo řezací plotry, které dovolí švadlence pracovat v nejvyšší kvalitě a konkurovat tak nejlepším módním salónům. Ruční práce a měřenková produkce je ceněna v nejvyšší kvalitě, a tak se investice do profesionálního zařízení zcela jistě vyplatí.

Retro metody moderním způsobem

Řezací plotr Brother ScanNCut2 CM 900 je nástroj s vestavěným skenerem a nově s možností připojení k počítači. S tímto řezacím plotrem můžete řezat nejrůznější materiály. Plotr si předlohu naskenuje, sám umí podle této předlohy vytvořit obrys řezací šablony a vy ji pak přímo můžete vyřezat nebo nakreslit na cílový materiál. Plotr umí z látky například vyřezávat šablony pro oblíbený patchwork. Spojením funkce kreslení čar a řezání vytvoříte perfektní dílky pro sešívání složitých vzorů.

Výšivky z počítače

Kreativní výtvory s výšivkou nebo nažehlovačkou jsou milovníky hand made módy vyhledávané. Dosáhnout maximálního perfekcionismu lze s termolisem rea, který využijete na zažehlování nažehlovacích fólií na látky nebo výztuh na kabelky. A stejně dobrou službu vám udělají i profesionální programy pro tvorbu výšivek, které lze pořídit na https://www.nej-sici-stroje.cz/. Fantazii a nápaditosti se meze nekladou. Každý člověk se s trochou vůle může vymanit z davu a chodit oblečen, jak se mu líbí. Být originální se NOSÍ!

Publikováno: 01. 10. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam